„Викиликс“ објави снимка за која тврди е доказ за лажно слетување на Месечината


6 копии

На интернет се појавија снимки кои наводно покажуваат дека познатото видео за слетувањето на Месечината е лажно, односно дека не е снимено на тој сателит. На ...
| | веќе видена | слични

„Викиликс“ објави снимка од прочуеното слетување на Месечината, претставувајќи го настанот како лажен. Организацијата која ја основаше Жулијан Асанж тврди дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Најновата снимка што ја објави Викиликс, наводно, прикажува исечоци од снимањето на лажирано слетување на Месечината. На снимката може да се види реакција на ...
| | веќе видена | слични

На Интернет се појавија снимки кои наводно покажуваат дека познатата снимка за слетувањето на месечината е лажна, односно дека не е снимена на тој сателит. На ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Главниот уредник на Викиликс, Кристин Храфнсон смета дека одлуката на Шведска повторно да ја отвори прелиминарната истрага за обвиненијата за силување против ...
| | веќе видена | слични

Заменичката на главниот обвинител, Ева Мари Персон соопшти дека откако Асанж ја напуштил Амбасадата на Еквадор, може повторно да се продолжи со истрагата. ...
| | веќе видена | слични

На интернет се појавија снимки кои наводно го покажуваат слетувањето на месечината за кое се тврди дека е лажен, однодно дека не е снеимен со сателит. Имено на ...
| | веќе видена | слични

Тој рекол дека случајот се води валкано од почетокот. Главниот уредник на "Wikileaks", Кристијан Храфнсон, смета дека одлуката на Шведска повторно да отвори ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Шведскиот адвокат на Џулијан Асанж е „многу изненаден" од одлуката за повторно отворање на прелиминарната истрага за силување против основачот на Викиликс. – ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

 Тамара ја сподели фото-приказната за создавањето на фантастичниот, смарагдно зелен фустан кој го носеше на евровизиската сцена. Дело на Александар Ношпал, за ...
сите 417 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп му се заканил на Иран со уништување ако ги нападне американските интереси. Ако Иран сака да се бори, тоа и официјално ќе ...
сите 186 | | | веќе видена

Сите политички субјекти, и од власта, и од опозицијата, да го насочат своето делување во интерес на остварувањето на стратешките цели на Република Северна ...
сите 246 | | | веќе видена

Нешнл интерест Реализмот значи разбирање за различните интереси и црвени линии на државите. Неможноста ова да се оствари може да доведе до повторување на ...
сите 75 | | | веќе видена

Ќе беше многу „без везе“ да се откажевме од одење на Евровизија и со тие пари да купевме амбулантни возила, „пошто“ никој немаше да знае за нас, изјави ...
сите 55 | | | веќе видена

По оваа смена на Кикл , сите министри од коалициската партија си поднесоа оставки. ,,Во договор со претседателот на државата , му предложив на претседателот да ...
сите 154 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Викиликс“ објави снимка за која тврди е доказ за лажно слетување на Месечината

Од:
До кого (е-маил):
Порака: