Хеликоптер се сруши врз куќа во Јужна Калифорнија


16 копии

Во несреќата загинаа двајцата пилоти , а бројот на цивилни жртви се уште не е познат. Хеликоптерот ,,Апачи АХ64 “ учествувал во воена вежба , кога од непознати ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Три лица загинаа, а две се повредени кога хеликоптер се урна врз куќа во Њупорт Бич, Калифорнија. Во хеликоптерот во моментот на несреќата имало 4 лица. Според ...
| | веќе видена | слични

Останато

Речиси пет и пол часа траеше расправата на Комисијата за национална одбрана и надворешни работи во грчкиот парламент за нацрт закон според кој се ратификува и ...
сите 351 | | | веќе видена

Во Општина Илинден продолжува традицијата, среќникот што го фати Богојавленскиот крст што свештениците од црквата „Свети Константин и Елена“ го положија во ...
сите 332 | | | веќе видена

Циклонска активност со центар во јужните делови на Европа ќе услови од утре и во текот на неделава да има повремени врнежи од дожд и снег на пониските места и ...
сите 189 | | | веќе видена

Најмалку 40 повредени од кои 25 полицајци, еден фоторепортер и еден снимател, приведени 12, од кои уапсени седум лица, солзавец и сериозни инциденти, учество ...
сите 128 | | | веќе видена

Речиси целата земја со денови се гуши во загадениот воздух, а вечерва најзагадено е во Струмица 303 ПМ 10 честички на метар кубен, Гостивар 202 ПМ 10 честички, ...
сите 91 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хеликоптер се сруши врз куќа во Јужна Калифорнија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: