(ВИДЕО) Треба да кречите: Бубо Каров, поетот за бои, има одличен совет!


Доколку го следевте светското првенство во фудбал не можевте да не го забележите Бубо Каров во рекламата за бои за кречење. И, рака на срце – тоа беше малку здодевно, толку често…Не, дека имаме нешто против Бубо Каров или производот кој се рекламира, напротив – секогаш е добро да се дознае нешо ново, но иако рекламата е снимена пред една година, пречи што еден јавен функционер гледаме во пропагандна порака. Навикнати сме да ги гледаме во некои спотови (обично за некои избори), но вака не… Сепак, Бубо Каров рекламата ја снимил во јуни 2017., а советник на министерот Роберт Поповски станува после 21. јули, истата година. Значи,нема злоупотреба на функцијата, но сепак е необично, без оглед што Бубо Каров како Цацко Конопишки е многу познат лик. Ако пак случајно не сте ја запамтиле или виделе рекламата ќе ве потсетиме на поетичноста на Бубо Каров…„вистинска поезија“. „Поларно бело од јужен до северен пол – Макси пол“
| | веќе видена | слични

Останато

* РУСКОВСКА: Во понеделник очекувам вештачењето на телефонот на Катица да биде готово Јавнотото обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција во ...
сите 116 | | | веќе видена

Извори од СЈО за КОД велат дека најмалку два пати Бојан Јовановски ја посетил Катица Јанева во нејзината канцеларија во СЈО.Снимките предадени во ...
сите 396 | | | веќе видена

Рожер Федерер на болен начин го загуби неделното финале со Новак Ѓоковиќ на Вимблдон, но од друга страна пак, импресионираше со тенисот кој го прикажа во ...
сите 250 | | | веќе видена

Британскиот министер за надворешни работи, Џереми Хант, денеска изјави дека инцидентот со нафтениот танкер во Ормускиот проток може да биде знак дека Иран ...
сите 221 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО) Треба да кречите: Бубо Каров, поетот за бои, има одличен совет!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: