(Видео) Траектот со 250 патници по 41 час на отворено море пристигна во Сплит


3 копии
3 копии

Патничкиот брод Аурелија, на италијанската бродска компанија "SNAV", пристигнал на сплитското пристаниште. "Постоеше недостиг на комуникација, но на бродот ...
| | веќе видена | слични
5 копии

36 часа трае спасувачката акција кај Корнати, а бродот се 250 патници се уште не е извлечен. Акцијата за извлекување на ,,Аурелија” која е во морето од ...
| | веќе видена | слични

Веќе 36 часа трае спасувачката акција кај Корнати, а бродот со 250 патници сè уште не е извлечен. Акцијата за извлекување на ,,Аурелија” беше отежната поради ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Бранови високи пет метри го отежнуваат спасувањето на патниците кои се наоѓаат на траект на кој му откажал моторот кај архипелагот Корнати во Далмација. ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Траектот Аурелија на Кипарската транспортна компанија, со 250 патници и 92 членови на екипажот, утрово доживеа несреќа – 10 милји од Корнати во хрватските ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Патничкиот брод на италијанската фирма СНАВ кој плови на линијата Анкона-Сплит , недалеку од Жирја се расипал. На бродот има околу 250 патници и 92 членови на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Спасувачка драма се случува кај хрватскиот архипелаг Корнати, кој се наоѓа во средишниот дел на Далмација, западно од Шибеник и јужно од Задар. Изутринава му ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вклучувањето на опозицијата во евроинтегративните просеци, пред сè во реформската агенда, може да биде првиот чекор во помирувањето. Новиот претседател Стево ...
сите 445 | | | веќе видена

По одличниот настап на полуфиналната вечер на Тамара на годинешниот „Евросонг“, поддршка за неа пристига од целиот балкан.Нејзините колеги од Македонија на ...
сите 248 | | | веќе видена

аферата со пратеникот Павле Богоевски и неговиот разговор во кој нарачува „пола за 2.500 денари“ не стивнува. Од првиот ден од појавувањето на видеото во кое ...
сите 211 | | | веќе видена

Миле Бошњаковски официјално ги потврди информациите дека портпаролската позиција во владата ја менува со првата функција во тимот на новиот претседател – шеф ...
сите 97 | | | веќе видена

Според документот се дозна каде се родило кралското бебе. Арчи харисон Маунтбатен Виндзор е роден во приватната болница Портланд во Вестминстер. За потребите ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) Траектот со 250 патници по 41 час на отворено море пристигна во Сплит

Од:
До кого (е-маил):
Порака: