Полицискиот извештај го демантира Димитриевски, пратеникот на СДСМ повредил момче – сведоци потврдиле (ВИДЕО)


2 копии

Пропадна срамниот обид на пратеникот на СДСМ Максим Димитриевски да се прикаже како жртва на физички напад. Полицискиот извештај го вели спротивното, односно дека синоќа во ресторанот „Палас“ во Куманово, пратеникот Димитриевски физички нападнал момче. Според информациите од кумановската полиција случајот во полиција во пријавил вработен во ресторан, а веднаш потоа стигнала пријава и од таткото на нападнатото момче. Тој пријавил дека неговиот син В.А. физички е нападнат од страна на М.Д. од Куманово, пратеник во Собранието на Република Македонија кој два пати му удрил тупаници во пределот на лицето. -Полициски службеници од СВР Куманово излегле на местото на настанот и констатирале дека оштетениот со своите пријатели бил гостин во ресторанот и на музиката им порачал одредена песна, но по кратко време кога музиката престанала, истиот се упатил кон оркестарот за да праша зошто запреле и му се приближило лицето М.Д. кој исто така бил на семејна прослава и со присуство на повеќе гости во удрил во пределот на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Прес конференција, Сашо Тодоровски, портпарол на ОО СДСМ Куманово Куманово, 10.04.2017 Почитувани, Односот на МВР кон инцидентот во којшто е физички нападнат пратеникот Максим Димитриевски ја покажува на дело партизираноста на полицијата и е уште еден аларм зошто мора итно да има промени и нова Влада којашто ќе се грижи за граѓаните. Физички напад и насилство врз пратеник извршија несовесни припадници на МВР во цивилна облека, во алкохолизирана состојба. МВР наместо сериозно да се зафати со расветлување на случајот, недозволиво излезе излезе со констуирани клевети кон пратеникот, без да ја слушнат неговата изјава. Не е запазена процедурата да не се излегува со предвремени информации, додека не заврши истрагата. Дополнителна потврда дека не се знае што е МВР, а што ВМРО-ДПМНЕ покажуваат прес конференциите на партијата на Груевски во заминување од власт, којашто си дозволува да коментира случај во надлежност на полицијата. Бидејќи институциите се узурпирани од кадри на раководството на ВМРО – ДПМНЕ кои ...
| | веќе видена | слични

Односот на МВР кон инцидентот во којшто е физички нападнат пратеникот Максим Димитриевски ја покажува на дело партизираноста на полицијата и е уште еден аларм зошто мора итно да има промени и нова Влада којашто ќе се грижи за граѓаните. Ова во понеделник на прес конференција го изјави Сашо Тодоровски, портпарол на ОО СДСМ Куманово, кој уште додаде дека физичкиот напад го извршиле несовесни припадници на МВР во цивилна облека, во алкохолизирана состојба. „МВР наместо сериозно да се зафати со расветлување на случајот, недозволиво излезе со конструирани клевети кон пратеникот, без да ја слушнат неговата изјава. Не е запазена процедурата да не се излегува со предвремени информации, додека не заврши истрагата. Дополнителна потврда дека не се знае што е МВР, а што ВМРО-ДПМНЕ покажуваат прес конференциите на партијата на Груевски во заминување од власт, којашто си дозволува да коментира случај во надлежност на полицијата“, рече Тодоровски. Според него, професионалците во МВР и органите на истрагата се должни реално ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Почитуван поранешен колега советник г. Петковски, ве гледам и самиот се чудам како изнесувате лаги и невистини и самиот станавте маша на криминогениот режим, искрено ве разбирам, мора да дадете отчет за тендерите и услугите кои што вашата фирма ги врши за јавните и државни институции. Веќе четврти ден трае обидот за монтажа на насилство и дело со кое жртвите ги претворате во злосторници, типично нешто за оваа власт. Ве разбирам и Вас но и насилниците кои што не нападнаа на мојата семејна веселба, вие само одработувате и се одолжувате на претпоставените. Бидејќи СВР Куманово работи пристрасно и монтира случај веќе четири дена, има реален проблем да ги најде насилниците, а во континуитет не ги зема предвид нашите пријави, еве во интерес на јавноста ќе ви ги посочам и јавно кои се насилниците, кои што вечерта ја направиле оваа фотографија, татко полицаец и син, луѓе кои што сакаа да не линчуваат, за жал тие се само инструмент (Има тука и луѓе кои беа коректни) На видеото јасно се гледа како таткото насилник ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По прес-конференцијата на Драган Петковски од ВМРО-ДПМНЕ кој посочи дека местото на Максим Димитриевски не е во политиката, туку во затвор, со свој став се јави пратеникот од редовите на СДСМ. Димитриевски на неговиот Фејсбук профил вели дека го разбира Петковски, бидејќи тој морал да даде отчет за тендерите и услугите кои неговата фирма ги вршела за јавните и државни институции.Пратеникот објави и фотографија, која како што вели е направена од насилниците кои го нападнале и се обиделе да го линчуваат. Фото извор: Фејсбук/Максим Димитриевски „Не сум изненаден, на вакви монтажи се жалат многу граѓани, додека невини лица се неправедно монтирани, обвинети и санкционирани од овој систем поради ставот да бидат различни од „патриотите““, пишува Димитриевски. Во телефонски разговор, тој за „Макфакс“ потврдува дека поседува повеќе видеа од нападот кои јавно ќе ги објави, а едно од нив веќе е споделено на мрежата „Јутуб“. „На видеото јасно се гледа како таткото насилник удира колега од полицијата. Тие не’ само што ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Драган Петковски од ВМРО-ДПМНЕ денеска на прес-конференција истакна дека полицијата и јавниот обвинител мора веднаш да преземат мерки против пратеникот Максим Димитриевски. - Насилникот може да продолжи да напаѓа и физички да се пресметува со сите кои не размислуваат како него. Неколку дена претходно и претседателот на општинската организација на СДС во Куманово нападна и повреди граѓанин кој учествуваше на мирен и достоинствен протест „За заедничка Македонија“, чиј единствен грев беше тоа што си ја сака татковината и не дозволува криминалците да ја раскрчмуваат и да реализираат тирански платформи, рече Петковски. Пратеникот Максим Димитриевски, како што нагласи, мора да одговара поради тоа што му скрши два заба на момче кое нарачало патриотска песна. - Димитриевски нападна момче само затоа што пеело македонска народна песна. Наместо да се извини пред целата јавност и покрај кривичната, да понесе морална одговорност како сериозен политичар, како маж, тој дрско и безобразно се обидува преку соросовите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пратеникот од СДСМ, Максим Димитриевски објави видео од семејната забава на кое, според него, се гледа дека тој бил нападнат. Димитриевски на својот Фејсбук профил напиша дека граѓаните се свесни за обидот случајот да се изврти дека тој е напаѓачот. „Почитуван поранешен колега советник г. Петковски, ве гледам и самиот се чудам како изнесувате лаги и невистини и самиот станавте маша на криминогениот режим, искрено ве разбирам, мора да дадете отчет за тендерите и услугите кои што вашата фирма ги врши за јавните и државни институции. Веќе четврти ден трае обидот за монтажа на насилство и дело со кое жртвите ги претворате во злосторници, типично нешто за оваа власт. Ве разбирам и Вас но и насилниците кои што не нападнаа на мојата семејна веселба, вие само одработувате и се одолжувате на претпоставените. Бидејќи СВР Куманово работи пристрасно и монтира случај веќе четири дена, има реален проблем да ги најде насилниците а во континуитет не ги зема во предвид нашите пријави, еве во интерес на јавноста ќе ви ги ...
| | веќе видена | слични

Драган Петковски од ОК на ВМРО-ДПМНЕ вели дека пратеникот од СДСМ, Максим Димитриевски мора да одговара затоа што на момче му скршил два заба заради патриотска песна. „Не казнувањето на Димитриевски ќе ги стимулира и другите насилници дека се над законот“ - рече Петковски. Од ВМРО ДПМНЕ велат дека местото на криминалците и насилниците е во затвор, а не во политиката. Ја повикаа полицијата и јавниот обвинител веднаш да превземаат мерки против Димитриевски, бидејќи според нив постои сериозна загриженост дека може да го повтори делото. Димитриевски вели дека ова е класична монтажа и дека тој иако бил нападнат го претставуваат како насилник. Според него, МВР не ги брани жртвите туку насилниците. Димитриевски деновиве беше нападнат од неколкумина полициски службеници облечени во цивилка, додека го прославувал роденденот на својата сопруга во ресторан во Куманово.
| | веќе видена | слични
2 копии

Пратеникот од СДСМ, Максим Димитриевски на својот Фејсбук профил објави видео од инцидентот во ресторан во Куманово и фотографија од како што вели, напаѓачите. Почитуван поранешен колега советник г. Петковски, ве гледам и самиот се чудам како изнесувате лаги и невистини и самиот станавте маша на криминогениот режим, искрено ве разбирам, мора да дадете отчет за тендерите и услугите кои што вашата фирма ги врши за јавните и државни институции. Веќе четврти ден трае обидот за монтажа на насилство и дело со кое жртвите ги претворате во злосторници, типично нешто за оваа власт. Ве разбирам и Вас но и насилниците кои што не нападнаа на мојата семејна веселба, вие само одработувате и се одолжувате на претпоставените. Бидејќи СВР Куманово работи пристрасно и монтира случај веќе четири дена, има реален проблем да ги најде насилниците а во континуитет не ги зема во предвид нашите пријави, еве во интерес на јавноста ќе ви ги посочам и јавно кои се насилниците, кои што вечерта ја направиле оваа фотографија, татко ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ ги повика МВР и обвинителството побрзо да го расветлат инцидентот во кој бил вмешан и претеникот на СДСМ Максим Димитриевски. Според партијата, Димитриевски мора да одговара поради тоа што му скрши два заби на момче кое нарачало патриотска песна. Неказнувањето на Димитриевски ќе ги стимулира и другите насилници дека се над законот.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерката за туризам, Елена Кундура, иако важи за една од најубавите средновечни жени во Грција синоќа пред полноќ беше известена дека е исклучена како член ...
сите 323 | | | веќе видена

Со своја рака го потпиша законот на употреба на албанскиот јазик, но денешната седница ја водеше на македонски. И од СДСМ велат дека Законот за употреба на ...
сите 252 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Полицискиот извештај го демантира Димитриевски, пратеникот на СДСМ повредил момче – сведоци потврдиле (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: