Тизер за втората сезона на “True Detective”


2 копии

Доколку ја следевте серијата “True Detective” чија прва сезона заврши пред повеќе од една година, тогаш сигурно со нетрпение ја очекувате новата сезона со потполно нови карактери. HBO објави тизер за втората сезона и ги демантираше сите оние кои мислеа дека серијата ќе го изгуби својот познат сензибилитет. Во едноминутниот тизер може да ги погледнеме новите главни ликови кои ги толкуваат актерите Colin Farrell, Vince Vaughn, Rachel McAdams и Taylor Kitsch. Во однос на креаторите, Nic Pizzolatto останува сценарист, а Cary Fukunaga кој беше режисер на првата сезона е заменет со Justin Lin и данецот Janus Metz Pedersen. Втората сезона на “True Detective” премиерно ќе започне со прикажување на 21-ви јуни на HBO.
| | веќе видена | слични

Серијата „True Detective” заврши со првата сезона пред повеќе од една година, тогаш сигурно со нетрпение ја очекувате новата сезона со потполно нови карактери.HBO објави тизер за втората сезона и ги демантираше сите оние кои мислеа дека серијата ќе го изгуби својот познат сензибилитет. Во едноминутниот тизер може да ги погледнеме новите главни ликови кои ги толкуваат актерите Colin Farrell, Vince Vaughn, Rachel McAdams и Taylor Kitsch.
| | веќе видена | слични

Останато

Состојбата во регионот, светскиот економски форум во Давос и проблемите со кои се соочува британската премиерка Тереза Меј со ситуацијата со Брегзит. На овие ...
сите 223 | | | веќе видена

Грчката опозиција ја разгледува можноста да го одложи гласањето на преспанскиот договор, пишува грчкиот весник „Катимерини“.Гласањето, како што пишува ...
сите 203 | | | веќе видена

На големиот христијански празник Богојавление-Водици, по одржувањето на богослужбата од страна на отец Димитрие Павлески, во црквата „Св. Никола“ во Подгорци, ...
сите 352 | | | веќе видена

Манекенката позната по последната врска со српскиот репрезентативец Адем Љаиќ, Софија Милошевиќ, која според пишувањата на медиумите, му била љубовница на ...
сите 233 | | | веќе видена

Соопштение на ВМРО-ДПМНЕ: Претседателот Христијан Мицкоски заедно со Потпретседателот Александар Николоски и меѓународниот секретар Тимчо Муцунски се сретна со ...
сите 129 | | | веќе видена

Почетокот на дебатата за Договорот од Преспа која беше планирано да заврши со гласање утревечер, може да биде одложен поради најавите на опозицијата за гласање ...
сите 18 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тизер за втората сезона на “True Detective”

Од:
До кого (е-маил):
Порака: