Стоп за групна депортација и регистрирање на мигрантите побара Хелсиншкиот комитет


Измачување, заробување, понижување и деградирање на мигрантите констатирал хелсиншкиот комитет, работејќи на терен во 2017-та година. Ова го нотирал и во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
7 копии

Неколку лица се повредени во вчерашните инциденти на грчкиот остров Лезбос меѓу радикално десничарски групи граѓани, бегалци и мигранти кои протестираа на ...
| | веќе видена | слични

Бројот на мигранти и бегалци, кои пристигнуваат на грчките острови во источниот дел на Егејското Море, продолжи да се зголемува и во текот на изминатава ...
| | веќе видена | слични

Според одлуката , секој мигрант ќе мора да има дозвола од Турските власти за да замине кон континенталниот дел од земјата. Ваквата одлука е донесена поради ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Бегалската криза не смее да се смета за завршена иако бројот на бегалци и мигранти што лани влегоа во Македонија е намален во споредба со 2016 година. Државата ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Наместо досегашната пракса, да бидат затворени во центрите за идентификација и регистрација, т.н. hot spots, бегалците што од сега, па натаму ќе пристигнуваат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Состојбата во регионот, светскиот економски форум во Давос и проблемите со кои се соочува британската премиерка Тереза Меј со ситуацијата со Брегзит. На овие ...
сите 324 | | | веќе видена

Огњен Врањеш минатата година влезе во врска со Кача Грујиќ само да ја направи љубоморна Јелена Карлеуша. Во тој период не беа во најдобри односи, па така ...
сите 225 | | | веќе видена

На големиот христијански празник Богојавление-Водици, по одржувањето на богослужбата од страна на отец Димитрие Павлески, во црквата „Св. Никола“ во Подгорци, ...
сите 143 | | | веќе видена

Во Русија Богојавление често се одбележува со капење на ниски јануарски температури. Тоа го направиле и овие убавици и со тоа се пофалиле на Инстаграм Минатиот ...
сите 212 | | | веќе видена

Соопштение на ВМРО-ДПМНЕ: Претседателот Христијан Мицкоски заедно со Потпретседателот Александар Николоски и меѓународниот секретар Тимчо Муцунски се сретна со ...
сите 165 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стоп за групна депортација и регистрирање на мигрантите побара Хелсиншкиот комитет

Од:
До кого (е-маил):
Порака: