Седница за гласање доверба на Владата


4 копии

Премиерот Зоран Заев ја води најнеспособната, најнеработливата и најкриминална влада во македонската историја, рече координаторот на пратеничката група на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Пратеникот Павле Богоевски го повтори ставот на пратениците од СДСМ тврдејќи дека интерпелацијата служи само за да го покрие враќањето на опозицијата во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Димитар Стевананџија, од собраниската говорница му се обрати на пратеникот Павле Богоевски на кого му кажа дека интерпелацијата е ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
3 копии
3 копии

СДСМ е таа која што ја презеде одговорноста иако беше поразена на изборите на 11-ти декември 2016-та година. Дадоа преголеми очекувања и ветувања, а не ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Уште на 2 јули 2017 Специјалното јавно обвинистелство (СЈО) констатирало дека има опасност од бегство на обвинетите Миле Јанакиески и Кирил Божиновски во ...
сите 397 | | | веќе видена

СДСМ е единствената партија во Европа која ја води лице, три пати аболицирано за тежок криминал и злоупотребувајќи ја моќта и институциите наредува политички ...
сите 275 | | | веќе видена

Денес времето ќе биде облачно и студено со повремени врнежи, кои во западните делови ќе бидат претежно од снег. Во попладневните часови врнежите ќе преминуваат ...
сите 252 | | | веќе видена

Македонија нема склучено меѓудржавен договор за екстрадиција со Унгарија со кој би го побарала експремиерот Никола Греувски да ја издржи двегодишната затворска ...
сите 93 | | | веќе видена

Албански медиуми кои се повикуваат на полициски извори тврдат дека поранешниот премиер Никола Груевски во Албанија влегол нелегално и тоа во близина на ...
сите 201 | | | веќе видена

„Предлог Буџетот за 2019 година изготвен од Владата предводена од СДСМ, обезбедува социјална праведност, повеќе пари кај граѓаните и поголема помош за секое ...
сите 231 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Седница за гласање доверба на Владата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: