(ВИДЕО) СРЕДЕ БЕЛ ДЕН ГРАБЕЖ ВО ЧАИР: Ограбена банката НЛБ Тутунска


Полицијата нема информации кои се разбојниците кој ја „олеснија“ НЛБ банка за 150 000 евра пред два дена. Не е познато ниту пак каде се тие по бегството а ...
| | веќе видена | слични
10 копии
4 копии

Како наближува денот на изборите зачестуваат разбојништвата и кражбите. Спасовски наместо да работи во насока на подобрување на безбедноста и сузбивањето на ...
| | веќе видена | слични

Како наближува денот на изборите, зачестуваат разбојништвата и кражбите, истакна денеска Орце Ѓорѓиевски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, во изјава дадена пред ...
| | веќе видена | слични

НЛБ банка која беше на мета на вооружен напад денеска ја објави сумата која ја украдоа разбојниците кои се во бегство. Додека МВР работи на случајот и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Најмалку 150.000 евра се одземени во текот на вооружениот грабеж кој во понеделникот утрото го изведоа четири засега неидентификувани лица во експозирутата на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Политичкиот пинг-понг со одлуката за почеток на преговори со С. Македонија ќе продолжи утре на состанокот на шефовите на дипломатии на ЕУ, а проценките се дека ...
сите 241 | | | веќе видена

Во Македонија да царува основаната перцепција за злоупотреба на моќта од политичка функција. Вршењето на јавна функција на политичари додека истовремено се ...
сите 245 | | | веќе видена

Поранешниот заменик генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и еден од предводниците на внатрепартиската иницијатива за реформи, Петар Богојески, вели дека актуелниот ...
сите 2 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска оцени дека објавениот аудио разговор на социјалната мрежа „Фејсбук“ на министерката за одбрана Радмила Шекеринска со поранешниот ...
сите 57 | | | веќе видена

Законот за јазици е заокружување на Охридскиот рамковен договор, и да нема дилема за последиците по државата ако некој посегне по законот, предупредува вечерва ...
сите 227 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО) СРЕДЕ БЕЛ ДЕН ГРАБЕЖ ВО ЧАИР: Ограбена банката НЛБ Тутунска

Од:
До кого (е-маил):
Порака: