Смртна казна за Тајланѓанец кој силувал и убил германска туристка на Тајланд


4 копии

Тајландскиот суд го осуди на смрт 24-годишниот Ронакорна Ромруена, поради силување и убиство на млада германска туристка на популарно островско одморалиште на ...
| | веќе видена | слични

Тајландскиот суд го осудил на смрт Ронакорн Ромруен (24) поради силување и убиство на млада германска туристка на популарно одмаралиште, пренесува Вашингтон ...
| | веќе видена | слични

Имигрант од Ирак е осуден во Германија на доживотен затвор за силување и убиство на 14-годишната Сузана Фелдман, во Висбаден.Осудениот Али Баша, призна пред ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Лицемерието на ВМРО-ДПМНЕ нема граници. Срамно е ВМРО-ДПМНЕ да зборува за Охрид и Охридскиот регион откако 11 години на мал милион начини го злоупотребуваа ...
сите 93 | | | веќе видена

И покрај невремето што минатата недела ја зафати Грција, туристите сепак не се исплашија. Наш читател ни испрати фотографии од колоните на македонско-грчката ...
сите 142 | | | веќе видена

Оперските пејачи Благој Нацоски, Весна Ѓиноска-Илкова, Ирена Кафкалевска и Наде Талевска-Спасовска синоќа на концертот на Охридско лето во црквата „Св. Софија“ ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Смртна казна за Тајланѓанец кој силувал и убил германска туристка на Тајланд

Од:
До кого (е-маил):
Порака: