ЕКСКЛУЗИВНО: Еве детали од снимките и броењето пари за рекет


2 копии

Специјалното јавно обвинителство денеска на прес конференција ја поддржа бората против криминалот и посочи дека досега немаат информации за вмешаност на ...
| | веќе видена | слични

Се докажа дека се што зборував е вистина, вели за Фактор бизнисменот Зоран Азманов кој уште во февруари го обвини Бојан Јовановски за рекет. Подолу целата ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Денес, со почеток во 14 часот и 30 минути, во просториите на Јавното обвинителство за гонење на кривични дела поврзани и кои произлегуваат од содржината на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии
2 копии

Јадранка Костова веќе не е дел од 1ТВ. По вчерашната акција на полицијата и обвинителството, уредничката на Фокус вели дека интервјуто со Боки 13 бил нејзиниот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Судечкиот совет за барањето за иземање на Јанева цени дека не може да претставува пречка за процесот, поради самостојноста на СЈО утврдено со посебен закон, ...
сите 854 | | | веќе видена

Овие нервозни реакции доаѓаат во моменти кога според информациите во медиумите на распит за случајот „Рекет" е повикан еден од осомничените, споменатиот Зоки ...
сите 421 | | | веќе видена

Kриминалната афера „Рекет“ која ги тресе темелите на важни државни институции и ја доведува под прашање, уште повеќе од досега, довербата на граѓаните во ...
сите 147 | | | веќе видена

Ларис Гаисер, новинарот од Словенија кој на италијанскиот медиум „Ла верита“ објави снимки за аферата „Рекет“ за Пресинг ТВ најавил „завршен удар“, но не кажал ...
сите 128 | | | веќе видена

Досега има само еден пријавен случај со отстрелана дива свиња откако пред две недели Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство донесе решение ...
сите 185 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕКСКЛУЗИВНО: Еве детали од снимките и броењето пари за рекет

Од:
До кого (е-маил):
Порака: