(Видео) Шимпанза со добро смислен план побегнаа од зоолошката во Белфаст


2 копии

Шимпанза искористија гранка за да побегнат од своето живеалиште во зоолошката градина во Белфаст, северна Ирска, во саботата. Чуварот на зоолошката градина, ...
| | веќе видена | слични

Малечкото уште во првите минути од својот живот научи за соживот. На мајката веднаш на помош ѝ излегоа и ламите и говедата, вели фотографот Горан Анастасовски, ...
| | веќе видена | слични

Тигрица од Суматра, во Лондонската зоолошка градина, беше убиена од страна на потенцијалниот партнер на нивната прва средба, соопшти ДПА. Тигрицата Мелани му ...
| | веќе видена | слични

Една зоолошка градина во американската сојузна држава Тексас годинава им предложи на самците за Денот на вљубените наместо цвеќе, бомбони или романтични ...
| | веќе видена | слични

Тигрица од Суматра во Лондонската зоолошка градина беше убиена од потенцијалниот партнер при првата нивна средба. Тигрицата Мелати му беше претставена на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

„Зоо Скопје“ почнува со кампања за разубавување на зоолошката, како и збогатување на реквизитите за животните. Кампањата ќе трае до 30 март, а секој кој ќе ...
| | веќе видена | слични
8 копии

„Зоо Скопје започнува со кампања за разубавување на зоолошката, како и збогатување на реквизитите за животните (enrichment). Секој кој е креативен, сака ...
| | веќе видена | слични

ЗОО Скопје започнува со кампања „Креирај и донирај“ за разубавување на зоолошката, како и збогатување на реквизитите за животните (enrichment). Од градината ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Зоолошката градина „Ел Пасо“ во Тексас има невообичаена акција за Денот на вљубените. Тие ги повикуваат граѓаните да ги споделат имињата на нивните поранешни ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Зоопарк во Австралија организира конкурс чиј победник ќе има право да и даде име на отровна змија според името на најомразената своја поранешна партнерка. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Печатот со новото име Република Северна Македонија веќе почна да се користи во пасошите при влез или излез од државата, во согласност со спроведувањето на ...
сите 176 | | | веќе видена

Повредените и семејствата на жртвите во несреќата која се случи на 13. февруари кај село Ласкарци треба да ги обезбедат потребните документи и да ги достават ...
сите 268 | | | веќе видена

Од кобната сообраќајка со автобус што се случи на 13-ти февруари, петмина и понатаму се во критична состојба. Тројца се наоѓаат во Клиничкиот центар „Мајка ...
сите 277 | | | веќе видена

Република Македонија нема потреба од нов Зоран Заев. На граѓаните им е преку глава од понижување и обесчестување на државата, граѓаните сакаат претседател кој ...
сите 159 | | | веќе видена

Пратеникот на ДУИ, Артан Груби, вечерва остро реагираше на информациите што ги објави порталот Алмакос дека тој отворено ќе лобира Никола Димитров да биде ...
сите 196 | | | веќе видена

Доналд Трамп го обвини популарното комично шоу „Сабота вечер во живо“ дека е платено да ги напаѓа само републиканците и повика на одмазда и истрага откако уште ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) Шимпанза со добро смислен план побегнаа од зоолошката во Белфаст

Од:
До кого (е-маил):
Порака: