Раниери склон кон промени

Новиот стратег на поранешниот европски шампион Интер, Клаудио Раниери најави дека се можни големи промени во клубот и воопшто нема да биде заложник на начинот на игра на италијанскиот гигант. Раниери најави дека ќе стори се што е во негова моќ за да обезбеди позитивни резултати и нови победи за Интер. Новиот предводник со нетрпени го очекува првиот дуел на гостувањето во Болоња, каде што од него ќе се очекува целосен плен. Како новини најави можен старт на Диего Милито и Џампаоло Пацини во нападот како нов тандем во тимот, иако имаше најави дека овие двајца неможат да играат заедно.
| | веќе видена | слични

Смената на тренерската позиција на клупата на Интер , веднаш ги даде посакуваните резултати. Раниери успеа да го разбуди поранешниот европски првак кој со головите на Пацини, Милито и Лусио ја совлада Болоња со 3-1. szólj hozzá: Bol 1-3 Int
| | веќе видена | слични

Жозе Мурињо го тргна настрана ривалитетот со Клаудио Раниери и изјави: „Сакам Интер да победува, па Напред Раниери“. „Специјалниот“ имаше серија на препукувања преку медиумите со Клаудио Раниери кога беше тренер на Интер, но сега поранешниот тренер на Јувентус и Рома го завзема неговото старо место. „Не се сметам самиот себе за квази фан, туку за вистински фан на Интер“ изјави Мурињо на прес-конференција на Реал Мадрид. „Затоа не ме интересира кој е тренер, сакам само Интер да победува. Ако сега е Раниери, тогаш викам Напред Раниери, се надевам дека ќе успее“, продолжи Мурињо Од заминувањето на Мурињо во мај 2010, Морати смени дури три тренери кои немаа некои позабележителни резултати. „Не се грижете, јас не сум одличен тренер. Малку е веројатно некој како мене да недостасува“, изјави Мурињо во можеби единствениот момент на скромност.
| | веќе видена | слични

За време на првата прес-конференција како тренер на Интер, Клаудио Раниери вети дека ќе го врати клубот на победничките патеки Во пресрет на средбата со Болоња, Интер го презентираше Клаудио Раниери како четврт тренер во период од околу 12 месеци. Раниери на денешната прес-конференција пред новинарите вети дека ќе се погрижи клубот да се врати на победнички патеки. “Има толку многу емоции во оваа работа. Некогаш се добри некогаш не.“ - рече Раниери. “Горд сум што ќе бидам дел од фамилијата на „нероузурите“. Овде сум затоа што клубот имаше проблеми по кои мораше да го смени тренерот.“ “Сега најважно е да ја повратиме самодовербата и да постигнуваме голови. Ќе се фокусираме само на победите а дури потоа и на добрата игра. Обврска e ние да победуваме против секој.“ За време на последниот тренинг пред заминувањето во Болоља каде Интер треба да го одигра следниот меч од новата сезона, 59-годишниот стратег потврди дека Весли Снајдер има повреда поради која нема да настапи. “Не е пожелна повреда ...
| | веќе видена | слични

Останато

Уште на 2 јули 2017 Специјалното јавно обвинистелство (СЈО) констатирало дека има опасност од бегство на обвинетите Миле Јанакиески и Кирил Божиновски во ...
сите 397 | | | веќе видена

Под влијание на Медитеранскиот циклон ОЛИВИЈА до крајот на денов ќе имаме облачно време со врнежи од дожд во најголемиот дел од државава додека на повисоките ...
сите 247 | | | веќе видена

Претседателот на Франција, Емануел Макрон изјави синоќа дека Франција и САД би требало меѓусебно да се почитуваат, како што им доликува на едни долгогодишни ...
сите 156 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва на трибината во Гостивар рече дека ќе победат на следните парламентарни избори без разлика дали тие биле ...
сите 282 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 115 | | | веќе видена

Албански медиуми кои се повикуваат на полициски извори тврдат дека поранешниот премиер Никола Груевски во Албанија влегол нелегално и тоа во близина на ...
сите 199 | | | веќе видена

„Предлог Буџетот за 2019 година изготвен од Владата предводена од СДСМ, обезбедува социјална праведност, повеќе пари кај граѓаните и поголема помош за секое ...
сите 201 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Раниери склон кон промени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: