ЌЕ СЕ ИЗНЕНАДИТЕ: Кое е момчето на Јана Бурческа?! (ВИДЕО)


5 копии

И оваа сабота ве очекува одлично издание на најгледаното ток-шоу во земјава, “Еден на Еден”. Гостинка во студиото е нашата овогодинешна преставничка на “Евровизија”, Јана Бурческа, а Жаре ги угости и Марко и Нина, кои се дел од новата кампања на УНИЦЕФ. Јана зборуваше за тоа кои биле најлошите песни кадидатки за “Евросонг”, која колешка прва и се јавила да и честита за изборот, имитираше позанти евровизиски настапи, а Жаре пак откри кое е нејзиното момче… Нина – ѕвездата од социјалните мрежи и главна улога на новата кампања на УНИЦЕФ, заедно со Марко раскажа се за оваа идеја со супер цел. Дефинитивно не чека уште една забавна епизода. Ја гледаме на Телма, оваа сабота во 19 и 15 часот.
| | веќе видена | слични
2 копии

Нашата годинешна претставничка на Евровизија во Киев, Јана Бурческа, неделава ја стартуваше промотивната турнеја, а првата дестинација е Лондон. Откако се потруди на сите новинари да им даде интервју и да им ги објасни деталите за песната, авторите, подготовките за настапот… се појави и на евровизиската забава пред лондочани. Токму на овој настап Јана за првпат пред публика ја отпеа „Dance alone“, момент за кој и тамошните новинари се интересираа. Како звучи нашата евровизиска песна кога Јана ја пее во живо, гледате во продолжение:
| | веќе видена | слични
8 копии

Во саботата се емитуваше уште едно одлично издание на најгледаното ток-шоу во земјава, „Еден на Еден”. Жаре и овој пат се покажа како добар домаќин и ја угости нашата евровизиска претставничка – Јана Бурческа, но гости беа и ѕвездите од новата камапања на УНИЦЕФ – водителот Марко и прекрасната Нина. Јана за прват ја видовме во едно вака опуштено издание. Раскажа како ја избрале да ја претставува Македонија во Киев, се покажа како одличен познавач на евровизиските ѕвезди, но откри и неколку приватни детали од нејзиниот живот. Нина и Марко пак зборуваа за нивната улога во кампањата со убава порака која допре до многумина.
| | веќе видена | слични

Непосредно пред евровизиската промотивна турнеја, нашата годинешна претставничка Јана Бурческа гостуваше во популарната емисија „Еден на еден“, каде што откри детали околу подготовката на целиот евровизиски пакет. Таа раскажа како дознала дека е избрана да ја претставува Македонија на Евросонг, како ја одбрале песна, а и како си поминала за време на снимањето на видео записот.„Секако дека кажував и што ми се допаѓа, а што не. На пример, одбив да се бакнувам со дечкото, кој се пожали и дека сум била пренасилна. Цел стан го демолирав!“, рече Јана, додавајќи дека не е во никакво сродство со возрасната жена во спотот.Меѓу другото, Жаре ја потсети и на нејзините почетоци во „Македонски идол“, а го тестираше и нејзиното познавање на досегашните македонски евровизиски песни. Доколку ја пропуштивте саботната премиера на „Еден на еден“, целата емисија каде што покрај Јана гостуваа и ѕвездите од новата камапања на УНИЦЕФ – водителот Марко и прекрасната Нина, можете да ја погледнете во продолжение.
| | веќе видена | слични

Македонската евровизиска претставничка Јана Бурческа ја стартуваше својата предевровизиска промотивна турнеја Македонската евровизиска претставничка Јана Бурческа ја стартуваше својата предевровизиска промотивна турнеја која тргна од Лондон, Велика Британија, каде што викендов се одржа традиционалната предевровизиска забава на која настапија над дваесеттина изведувачи. Пред присутните во „Cafe de Paris“, Бурческа премиерно ја претстави „Dance alone“, а по официјалниот дел и настапот се посвети на разгледување знаменитости во британската престолнина. „Уште еден прекрасен ден во Лондон. Кратка пауза и потоа повторно назад на забавните прес активности. Медиуми, Ви благодарам на поддршката, прекрасни сте!“, напиша Јана на својот профил на „Инстаграм“. По Лондон, промотивната евровизиска турнеја на Бурческа продолжува во Тел Авив и Амстердам.
| | веќе видена | слични
3 копии

Песната „Dance Alone", со која Јана Бурческа ќе ги брани боите на нашата земја на претстојното, 62. по ред издание на „Евровизија", стана инстант хит за евровизиските фанови, а што е уште поважно, одлично е прифатена и од домашната публика, но и од колегите на Јана.Песната „Dance Alone", со која Јана Бурческа ќе ги брани боите на нашата земја на претстојното, 62. по ред издание на „Евровизија", стана инстант хит за евровизиските фанови, а што е уште поважно, одлично е прифатена и од домашната публика, но и од колегите на Јана.Сепак, се чини дека песната најмногу ѝ се допаднала на Наташа Малинкова, која одлучи да направи одлична акустична преработка. Во придружба на Столе Аврамов на гитара, пејачката ѝ даде една поинаква димензија на евровизискиот хит, а како звучи сето тоа можете да слушнете горе.Имајќи го предвид сè поголемиот успех на „Dance Alonе", која се најде и меѓу десетте најгледани видеа на евровизискиот канал на Јутјуб, а полека се приближува и кон најдобрите 10 според обложувалниците, годинава ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Жаре и овој пат се покажа како добар домаќин и ја угости нашата евровизиска претставничка – Јана Бурческа, но гости беа и ѕвездите од новата камапања на УНИЦЕФ – водителот Марко и прекрасната Нина. Јана за прват ја видовме во едно вака опуштено издание. Раскажа како ја избрале да ја претставува Македонија во Киев, се покажа како одличен познавач на евровизиските ѕвезди, но откри и неколку приватни детали од нејзиниот живот. Нина и Марко пак зборуваа за нивната улога во кампањата со убава порака која допре до многумина. За сите што го пропуштија саботното издание, емисијата е веќе објавена на Јутјуб:
| | веќе видена | слични
2 копии

Нашата годинешна претставничка на Евровизија, Јана Бурческа деновиве ја стартуваше евровизиската турнеја, ги спакува куферите и тргна во обиколка на неколку европски метрополи каде ќе ја промовира „Dance alone“. Моментално таа престојува во Лондон, каде Англичаните покрај со гласот ги воодушевува и со стасот. На една од средбите со новинарите Јана облече црн топ и тренди панталони со висок струк и впечатлив дезен. Таа ги разголе горните стомачни мускули и ја покажа својата витка линија. Јана откри дека е воодушевена од оваа светска метропола, но и односот на пресот. Уште еден прекрасен ден во Лондон. Кратка пауза и потоа повторно назад на забавните прес активности. Медиуми би благодарам на поддршката, прекрасни сте!, порача таа.
| | веќе видена | слични
2 копии

Овогодинешната македонска евровизиска претставничка Јана Бурческа деновиве ја статуваше евровизиската турнеја, на која пред музичка Европа ќе ја претстави темата со која ќе си ја проба среќата во Киев - „Dance alone". А пред да замине на патување, покажа и дека освен за пеење ја бива и за готвење. Имено, Јана беше дел од кулинарското шоу „Вип сезона", па за таа цел во својот дом го прими домаќинот на шоуто Ване Маркоски, пред чија камера го подготви својот омилен рецепт. На фотките, што ги објави Вистина.мк, Јана освен што се гледа како готви ја има без грам шминка и во прилично опуштено издание.
| | веќе видена | слични
2 копии

„Dance alone“ нашата евровизиска песна со која Јана Бурчевска ќе не претставува на „Евросонг“ во Киев доби одлична кавер-верзија. [embed]https://www.youtube.com/watch?v=0MYxTczQp5I[/embed] Познатата пејачка Наташа Малинкова ја преработи во еден малку понаков звук, за кој сме сигурни дека ќе ви се допадне… Слушнете и уживајте:
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Граѓаните сами ќе си ја платат Република Северна Македонија. Сите документи – лични карти, возачки дозволи, пасоши, здравствени книшки, регистарски таблички ќе ...
сите 239 | | | веќе видена

За да се најде и усогласи консензуален кандидат, лидерот на СДСМ Зоран Заев завчера и вчера имаше одделни разговори со лидерите на три партии на Албанците – ...
сите 225 | | | веќе видена

Неформално кандидатот за претседател од ВМРО ДПМНЕ, Гордана Силјановска Давкова ја почна кампањата а веќе и го даде првото интервју. Силјановска во Сител ...
сите 161 | | | веќе видена

Двајца пациенти денеска беа пуштени на домашно лекување од болницата „8-ми Септември“. Пациентите ги пречекаа нивните роднини. Тие беа во добра состојба, но не ...
сите 257 | | | веќе видена

Наградата „Евалд Фон Клајст" што се доделува за придонес кон светскиот мир и безбедноста, а им беше врачена на двајцата премиери, Зоран Заев и Алексис Ципрас, ...
сите 134 | | | веќе видена

Гостиварската локална самоуправа изрази благодарност до жителите на селото Ласкарце, до медицинскиот персонал и до сите оние кои на било кој начин помогнале во ...
сите 214 | | | веќе видена

Состојбата со безбедноста во сообраќајот е катастрофална. Граѓаните секојдневно гинат додека на Спасовски и Заев прв приоритет им е доделувањето на ...
сите 206 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЌЕ СЕ ИЗНЕНАДИТЕ: Кое е момчето на Јана Бурческа?! (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: