Студија ја истражува интеракцијата на луѓето со робот кој во одредени ситуации „моли“ да не биде исклучен


Група на научници има спроведено студија која има за цел да ја открие реакцијата на луѓето со роботи кои се верува дека се повеќе ќе стануваат дел од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

"Калашников" - познат по изработката на "AK-47" - ја открил новата машина - чудовиште, која изгледа како едно да доаѓа од филмовите Аватар или Робокап. ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
2 копии

Останато

Бегалец но и пратеник со добра плата е во моментов Никола Груевски. Иако полицијата го бара со потерница, поради изречената казна од две години, тој се уште го ...
сите 305 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски. ВМРО-ДПМНЕ беше вчера под ...
сите 140 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 101 | | | веќе видена

– Политичкиот прогон во Република Македонија од ден за ден завзема се поголеми размери. Полициската хајка која се одвиваше во текот на вчерашната вечер ...
сите 80 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Студија ја истражува интеракцијата на луѓето со робот кој во одредени ситуации „моли“ да не биде исклучен

Од:
До кого (е-маил):
Порака: