ВИДЕО Преслушајте го новиот фолк- албум на Лепа Брена во четири минути

Српската фолк-дива Лепа Брена н еодамна објави албум со обработки на изворни и новокомпонирани народни песни. Брена на своите фанови како новогодишен подарок им ја подари новата песна „Љубовта ја чувам за крај“. На нејзиното ново цеде се наоѓаа 19 познати нумери меѓу кои: „Циганине ти што свираш“, „ах што ќе мо љубав крити“, „Обраше се виногради“, „Мито бекријо“, „У Стамболу на Босфору“ и многу други.
| | веќе видена | слични

Останато

Пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ Благица Ласовска, изрази загриженост за безбедноста на поранешниот собраниски претседател, Трајко Вељаноски, за чиј имунитет се ...
сите 457 | | | веќе видена

Кралот на народната музика, кој што загина во сообраќајна несреќа во германија, беше австриски осигуреник, а неговата сопруга од осигурителната компанија ќе ...
сите 284 | | | веќе видена

На премиерот му треба уште една седмица за да одлучи кој ќе биде консензуален кандидат за претседател. Тој е оптимист дека пред конгресот на СДСМ што ќе се ...
сите 222 | | | веќе видена

И попладневниот дел помина во реплики и контрареплики околу тоа дали треба да му се одземе пратеничкиот имунитет на Вељановски. Опозицијата е со став дека се ...
сите 265 | | | веќе видена

Водачот на венецуелската опозиција и самопрогласен привремен претседател на таа земја Хуан Гуаидо на Твитер напиша дека дел од соработниците на претседателот ...
сите 142 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВИДЕО Преслушајте го новиот фолк- албум на Лепа Брена во четири минути

Од:
До кого (е-маил):
Порака: