Пендаровски: Македонија има алтернативи за НАТО, но прашање е колку се квалитетни


2 копии

Националниот координатор за НАТО на научната тркалезна маса „Алтернативи на и за НАТО: интеграција на Република Македонија, политичка реалност, идни решенија и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Стартуваше емисијата „Уреднички брифинг“ со Ацо Кабранов. Во неа, секоја среда и петок на 1ТВ, од 20.30 часот, со свои гости, Кабранов ќе ги анализира ...
| | веќе видена | слични

Ако не добиеме покана за членство во Алијансата на самитот во јули тоа нема да биде крај на светот. Преговорите за името мора да продолжат, се додека не се ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Националниот координатор за НАТО Стево Пендаровски денеска изјави дека не е песимист, туку реалист во однос на прашањето за името, и оцени дека земјата се уште ...
| | веќе видена | слични

Пендаровски од позицијата национален координатор за НАТО оцени дека во преговорите за името „позииците се се уште различни во однос на битните елементи на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Прашањето за Македонија не е дали постојат алтернативи за членството во НАТО, туку дали тие алтернативи се доволно квалитетни за земјата, изјави денеска ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Во Апелацискиот суд каде што судиите имаат одговорност за тоа во кој правец ќе продолжи да се движи македонското судство: Дали ќе се издигне над состојбите и ...
сите 404 | | | веќе видена

Тоа што Христијан Мицкоски се обидува да го претстави носителот на криминалот и режимот, Никола Груевски уште еднаш потврдува: Антизападниот Христијан Мицкоски ...
сите 219 | | | веќе видена

„Неодговорноста на СДСМ дозволува вистинска еколошка катастрофа во Охридското езеро. Десетици тони плашица веќе неколку дена е заробена во каналот Студенчишта, ...
сите 50 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 41 | | | веќе видена

Никола Груевски ќе биде вратен во Македонија, истакна премиерот Зоран Зав во интервју за Алсат-М, посочувајќи на примерот со поранешниот хрватски премиер Иво ...
сите 104 | | | веќе видена

На синоќешниот говор во Гостивар, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски го обвини премиерот Зоран Заев дека води политички терор против опозицијата. Тој ...
сите 179 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пендаровски: Македонија има алтернативи за НАТО, но прашање е колку се квалитетни

Од:
До кого (е-маил):
Порака: