(ВИДЕО) Пендаровски со само една порака: Заедно напред


Да гласаме за сигурна иднина на нашата земја, за просперитет и економски развој. Да гласаме за младите луѓе,за идните генерации. Да избереме претседател со кој ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Стево Пендаровски, заедничкиот кандидат за претседател на граѓаните и на 31 политичка партија, на средба со жителите на Кратово, побара поддршка на 21 април, ...
| | веќе видена | слични

Со добивањето на датум за почеток на преговорите со ЕУ се отвораат​ претпристапните фондови и средствата ќе се користат за развој на земјоделството, туризмот и ...
| | веќе видена | слични

Стево Пендаровски на денешната средба со жителите на Кратово побара поддршка на 21 април. Концептот за напредок носи сигурна иднина на државата, нови ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Заедничкиот кандидат за претседател на СДСМ и коалицијата Стево Пендаровски, денеска на трибина во Кичево, рече дека градот е пример за заедништво и сплотеност ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Кандидатот за претседател, Стево Пендаровски, на трибина во Кичево, рече дека овој град е пример за заедништво и сплотеност во различностите.Како што ...
| | веќе видена | слични

Тука, рече, Пендаровски граѓаните многи добро знаат што значи заединштво, соживот и како тоа се одрзува на напредокот. Затоа мнозинството ќе гласа за опцијата ...
| | веќе видена | слични

Изминува последната недела,​ пред одлуката на изборите. Ние одлучуваме дали Северна Македонија ќе оди напред кон сигурна иднина или ќе се врати назад. Со ...
| | веќе видена | слични

-Нашиот глас одлучува. Да се определиме за засилен економски раст, за развој во земјоделието и подобар живот. Да донесеме одлука , во интерес на иднината на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

 ЕБУ се огласи официјално и прогласи дека имало грешка во гласањето од страна на Белорусија. Грешка која Македонија ја направи победник од жири и официјално ...
сите 520 | | | веќе видена

Турција на почетокот на мај целосно прекина да увезува иранска нафта, за да ги почитува американските санкции, иако не ги одобрува, изјави турски официјален ...
сите 172 | | | веќе видена

Именувањето на новиот директор на Агенцијата за разузнавање, најавата за анализа на надворешната политика и за деблокада на процедурата за агремани за ...
сите 271 | | | веќе видена

Скандалот „Ибица“ доведе до падот на австриската влада, но истовремено, и до подем на познатиот музички хит од 1999 година, „We’re Going to Ibiza“ од групата ...
сите 201 | | | веќе видена

Неколку европски лидери се обидуваа да ја убедат германската канцеларка Ангела Меркел, на самитот во Романија на 9 мај, да ја прифати позицијата претседател на ...
сите 84 | | | веќе видена

Британската премиерка Тереза Меј утре ќе поднесе оставка поради тоа што не е прифатена нејзината позиција за тоа како да се реализира напуштањето на Европската ...
сите 116 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО) Пендаровски со само една порака: Заедно напред

Од:
До кого (е-маил):
Порака: