Има само 2 ½ години, а веќе е лизгачка


ВИДЕО: Има само 2 ½ години, а веќе е лизгачка Таа има само 2 ½ години. Но штом се појави на мразот, ги освои сите срца на гледачите. За многумина Руси тоа е почеток на успехот. Малата лизгачка од Казар ги отвори натпреварите меѓу членовите од помладата група. На нејзината куса програма никој во лизгалиштето не остана рамнодушен.
| | веќе видена | слични

Видеото на кое слатката Русинка од градот Казани ги покажува своите вештини во уметничко лизгање е вистински хит на социјалните мрежи. Таа има само три години а веќе толку добро ги има усовршено основните движења и потези во уметничкото лизгање на мраз. Погледнете го нејзиниот перформанс.
| | веќе видена | слични

Талентирано девојче кое ќе ви го одземе здивот. Најмалата лизгачка на светот потекнува од Казан, Русија и има само 2,5 години. Таа отвори еден од натпреварите на Олимписките игри кога требаше да настапуваат натпреварувачите од помладата група. Храбра, инспиративна и насмеана, таа својата точка ја изведе брилијантно и навидум без никаков напор. Започнувајќи од најраното детство постигнува невидени успеси, а кој знае што не очекува допрва од неа. Погледнете го ова фасцинантно девојче!
| | веќе видена | слични

Останато

Министерот за надворешни работи Никола Димитров од средбата со граѓаните имал впечаток дека се уште имаат дилеми и не им е доволно разјаснет Преспанскиот ...
сите 101 | | | веќе видена

Си бара ли Власта алиби за сѐ поизвесно неуспешниот референдум? Ова е прашањето кое произлегува по денешната прес-конференција на министерот за надворешни ...
сите 99 | | | веќе видена

Сooпштение на СДСМ: Христијан Мицкоски покажува дека има проблем со подобра иднина и со перспективите што се отвораат пред граѓаните на Македонија. Мицкоски и ...
сите 247 | | | веќе видена

Во комуникација со граѓаните да го презентираме она што мислиме дека е штетно од договорот со цел да можат да бидат информирани и да донесат правилна одлука. ...
сите 170 | | | веќе видена

Тренерот на Јувентус, тренерот Масимилијано Алгери дефинитивно го има еден од најдобрите стартови со тимот на Јувентус во неговата кариера. Ова се должи на тоа ...
сите 204 | | | веќе видена

Претседателот на косовското Собрание Кадри Весели изјави дека работи посветено на обединувањето на силите меѓу политичките партии, бидејќи, како што вели, ...
сите 182 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Има само 2 ½ години, а веќе е лизгачка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: