Русија не сака судир меѓу Иран и Израел

2 копии

Премиерот на Израел, Бенјамин Нетанјаху, ѝ упати порака на иранската јавност преку социјалните мрежи, само два дена по протестите во Иран против израелската ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Протестите на илјадници Палестинци на границата меѓу Израел и појасот Газа , предизвикаа вчера жестока реакција на Израелската војска. Еден Палестинец беше ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Нетанјаху го обвини сирискиот претседател дека го повикува Иран да испрати свои сили во Сирија и нагласи дека таквиот потег може да резултира со фатални ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Израел е подготвен да ги нападне позициите на проиранските групи во Сирија, но исто така и единиците на сириската армија, изјави денеска израелскиот премиер ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче, најави дека ќе им се исплатата дополнителни финансиски средства на медицинските лица кои останале повеќе од редовното ...
сите 140 | | | веќе видена

“Кога ги започнавме преговорите со ДУИ за нова влада, на првиот состанок Али Ахмети ми кажа дека има две опции : Или да направи коалиција со ВМРО-ДПМНЕ, или ...
сите 153 | | | веќе видена

Наградата „Евалд Фон Клајст“ што се доделува за придонес кон светскиот мир и безбедноста, а им беше врачена на двајцата премиери, Зоран Заев и Алексис Ципрас, ...
сите 114 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Русија не сака судир меѓу Иран и Израел

Од:
До кого (е-маил):
Порака: