(Видео) Насилни судири на големиот протест за поддршка на Асанж во главниот град на Еквадор


3 копии

Интервентната полиција мнападна голем број луѓе што ги преплавија улиците на главниот град на Еквадор, Кито, и го нарекоа нивниот претседател Ленин Морено ...
| | веќе видена | слични

Еквадорското министерство за информации и комуникациска технологија соопштува дека после апсот на Џулијан Асанж , извршени се 40 милиони кибернетски напади на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Повеќе државни институции на Еквадор биле цел на над 40 милиони сајбер-напади по апсењето на основачот на Викиликс, Џулијан Асанж, во еквадорската амбасада во ...
| | веќе видена | слични
16 копии

Асанж го запознав пред две години во Амбасадата на Еквадор во Лондон и кога се навраќам на она што ми го кажа за време на нашиот состанок, мислам дека можеме ...
| | веќе видена | слични

Бројот на обиди за хакерски упади на институциите на еквадорската влада двојно се зголемил и достигнал неверојатни 40 милиони, откако јужноамериканската земја ...
| | веќе видена | слични
7 копии
повеќе

Останато

Јутјуб каналот „FBE“ кој има над 19 милиони следбеници објави видео во кое Американци го даваат своето мислење за песните од Евровизија. Еден од коментаторите ...
сите 321 | | | веќе видена

Лидерот на десничарската партија и досегашен вицеканцелар, Хајнц Кристијан Штрахе поднел тужба против три лица, откако падна во замка со снимениот разговор на ...
сите 218 | | | веќе видена

На средбата двајцата размениле мислења за севкупните билатерални односи меѓу двет земји и констатирале дека тие се пријателски, со интензивни контакти на ...
сите 232 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) Насилни судири на големиот протест за поддршка на Асанж во главниот град на Еквадор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: