(Видео) Насилни судири на големиот протест за поддршка на Асанж во главниот град на Еквадор


3 копии

Интервентната полиција мнападна голем број луѓе што ги преплавија улиците на главниот град на Еквадор, Кито, и го нарекоа нивниот претседател Ленин Морено ...
| | веќе видена | слични

Еквадорското министерство за информации и комуникациска технологија соопштува дека после апсот на Џулијан Асанж , извршени се 40 милиони кибернетски напади на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Повеќе државни институции на Еквадор биле цел на над 40 милиони сајбер-напади по апсењето на основачот на Викиликс, Џулијан Асанж, во еквадорската амбасада во ...
| | веќе видена | слични
16 копии

Асанж го запознав пред две години во Амбасадата на Еквадор во Лондон и кога се навраќам на она што ми го кажа за време на нашиот состанок, мислам дека можеме ...
| | веќе видена | слични

Бројот на обиди за хакерски упади на институциите на еквадорската влада двојно се зголемил и достигнал неверојатни 40 милиони, откако јужноамериканската земја ...
| | веќе видена | слични
7 копии
повеќе

Останато

За неа тврдат дека е внука на рускиот олигарх која разговарала со Штрахе во вилата на Ибица. Идентитетот на жената која ја глумела внуката на рускиот олигарх ...
сите 206 | | | веќе видена

Пратеникот Емил Димитриев даде изјава која ја сметаме за недоследна: Изјава: „Не можам да му одземам нешто што не сум му дал“ [Извор: РСЕ – Виси ...
сите 43 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) Насилни судири на големиот протест за поддршка на Асанж во главниот град на Еквадор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: