Топ 5 потези од вчерашниот ден на Мундобаскетот!


Вчера се одигра последното коло од групната фаза на Светскиот кошаркарски шампионат кој се одржува во Шпанија, по кое се познати сите двојки од осминафиналните возбудувања, а ФИБА ги одреди најдобрите 5 потези од последниот ден во кој се одлучуваше судбината на репрезентациите.
| | веќе видена | слични

Кошаркарот на Мексико, Роман Мартинез, се погрижи за најубавиот потег во последното коло од групната фаза на Мундобаскетот во Шпанија. Мартинез успеа да поентира во последните моменти од вториот период и тоа од сопствената половина. Погледнете ги петте најубави потези за ова коло.
| | веќе видена | слични

Вчера беа одиграни неколку фантастични натпревари на Светското првенство во Шпанија, по кои се формираа осминафиналните двојки на големото натпреварување . Официјалниот Јутјуб канал на Фиба стандардно ги одбира најатрактивните пет потези за изминатиот ден, а на најновото видео се најде атракцијата на Фарид, неверојатната комбинација на Рубио и браќата Гасол, како и постигнатата тројка од својата половина на Мексиканецот Роман Мартинез.
| | веќе видена | слични

Најдобрите потези од натпреварот помежу Шпанија и Србија. ,,ФИБА’’ направи избор од најдобрите потези на дуелот помеѓу Шпанија и Србија, а во сите аспекти на тој меч доминираше домаќинот. ,,Фуријата’’ игра одлично и засега е незапирлива, а можеби единствени кои би ја сопреле се американците. Останува да видиме како ќе тече Мундобаскетот, а вие во продолжение погледнете ја шпанската магија.
| | веќе видена | слични

Кошаркарската елита ни понуди одлични поени. Мундобаскетот во Шпанија стигна до крајот на групната фаза и вчера беше одиграно последното коло. Веќе се познати 1/8 финалните двојки (Повеќе – ТУКА ), а во продолжение погледнете ги мајсториите од последното коло кое понуди навистина прекрасни потези.
| | веќе видена | слични

Останато

Стручните служби на Град Скопје ќе ја разгледаат иницијативата поднесена од Општина Аеродром за ново сообраќајно решение на булеварот „Србија“ и во соработка ...
сите 78 | | | веќе видена

Аналитичарите Сашо Клековски и Владимир Божиновски едногласни во објаснувањето зошто ВМРО-ДПМНЕ има несогласување со договорот и со референдумот во вечерашното ...
сите 23 | | | веќе видена

Во отвореното Студио 1 ги анализираме последните апели на партиите пред референдумот – маршот на коалицијата „За европска Македонија“ во Скопје и маршот на ...
сите 58 | | | веќе видена

Останува уште помалку од една седмица до конференцијата на која што Apple ќе ги претстави трите нови модели на Ајфон и новата генерација на паметниот часовник. ...
сите 71 | | | веќе видена

Вардарци со силно темпо продолжуваат на одигрување натпревари. После големата победа против актуелниот шампион на Европа, црвено-црните слетаа во Скопје, вчера ...
сите 95 | | | веќе видена

Единствена цел на пререгистрацијата на граѓаните во системот на Управата за јавни приходи (УЈП) е да се подобрат услугите што оваа институција им ги дава на ...
сите 79 | | | веќе видена

Вечерва, со почеток во 20 часот, во Музејот на современата уметност во Скопје ќе се отвори самостојна изложба на хрватскиот уметник Владимир Фрелих, насловена ...
сите 43 | | | веќе видена

Министрите за надворешни работи на Бенелукс денеска во Сараево потврдија дека нивните земји како членки на Европската унија, силно ја поддржуваат европската ...
сите 44 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Топ 5 потези од вчерашниот ден на Мундобаскетот!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: