60 000 навивачи на улиците во Милано

2 копии

Фудбалерите на Милан уште изминатиот викенд ја осигураа титулата шампион на Италија, но синоќа ја прославија, победувајќи го Каљари на "Сан Сиро" во Милано со 4:1... Двоен стрелец за "росонерите" беше Робињо, а по еднаш погодија Гатусо и Сидорф. Веднаш по натпреварот започна прослава на плоштадот "Дуомо", на која присуствуваа околу 60 000 навивачи. "Фасциниран сум од навивачите, не сум дожиевеал ништо поемотивно во мојата кариера" - изјави тренерот на Милан, Алегри. Претседателот Берлускони, пак, пред толпата народ вети многу милиони за засилувања следната сезона. Синоќа, победа впиша и Лацио, совладувајќи ја Џенова со 4:2 со што се проби на 4-тото место во Серија А, кое води во квалификациите за Лигата на шампионите.
| | веќе видена | слични
2 копии

Фудбалерите на Милан во саботата го прославија освоеното 18-то Скудето, а неверојатно шоу пред преполниот Сан Сиро напрваи ѕвездата на ’росонерите’ Кевин Принц Боатенг. 23-годишниот репрезентативец на Гана вети дека при освојување на Скудетото ќе го копира кралот на поп музиката Мајкл Џексон и дека ќе танцува пред целиот тим и сите навивачи на Сан Сиро. Речено – сторено, само неколку минути откако и официјално беше предаден трофејот во рацете на Милан, Боатенг се појави облечен исто како и кралот на поп музиката и почна да танцува. Сите светла на стадионот беа изгаснати само неколку рефлектори беа насочени кон него. Од видеото се гледа дека Боатенг и тоа како ги знае движењата на музичката икона, па ги импресионираше како неговите соиграчи така и 80.000 навивачи на Сан Сиро. Пред перформансот на Боатенг беше официјалното доделување на освоениот трофеј, кој Милан го чекаше цели седум години и затоа го прослави на специјален начин.
| | веќе видена | слични

Фудбалерот на Милан, Кевин Принс Боатенг на прославата на 18-тата титула на својот тим ги почести своите соиграчи, но и фановите со танчерски настап. Боатенг го имитираше кралот на поп музиката Мајкл Џексон. Од видеото се гледа дека Боатенг и тоа како ги знае движењата на музичката икона.
| | веќе видена | слични

Kевин Принс Боатенг направи одлична имитација на Мајкл Џексон за време на прославата на Милан на својата 18-та шампионска титула. Со својот настап Боатенг ги воодушеви соиграчите, но секако и фановите.
| | веќе видена | слични

“Росонерите“ со триумфот од 4-2 над Каљари на Сан Сиро го потврдија Скудетото во Серија А. Звезда на шампионската прослава на Милан беше ганецот Кевин Принц Боатенг кој го оджра дадениот збор од почетокот на сезоната и заигра “moonwalk“. Мх.П.
| | веќе видена | слични

Фудбалерот на Милан, Кевин Принс Боатенг направи неверојатно шоу пред 80.000 гледачи на “Сан Сиро”, по средбата со Каљари на прославата на 18. шампионска титула во Италија. 23-годишниот репрезентативец на Гана, пред сезоната вети дека јавно ќе го имитира починатот крал на попот, Мајкл Џексон, ако Милан успее да го освои “скудетото”. Речено – сторено. Боатенг пред сите присутни на стадионот играше на песната “Били Џин”, а за изведбата беше награден со громогласни аплаузи. Милан во претпоследното коло од Серија А со 4-1 го совлада Каљари, а титулата ја обезбеди минатата недела. Оваа средба имаше ревијален карактер, а играчите и раководството на Милан се потрудија за време и по натпревариот да им приредат добра забава на верните фанови.
| | веќе видена | слични

Останато

Граѓаните сами ќе си ја платат Република Северна Македонија. Сите документи – лични карти, возачки дозволи, пасоши, здравствени книшки, регистарски таблички ќе ...
сите 239 | | | веќе видена

За да се најде и усогласи консензуален кандидат, лидерот на СДСМ Зоран Заев завчера и вчера имаше одделни разговори со лидерите на три партии на Албанците – ...
сите 225 | | | веќе видена

Неформално кандидатот за претседател од ВМРО ДПМНЕ, Гордана Силјановска Давкова ја почна кампањата а веќе и го даде првото интервју. Силјановска во Сител ...
сите 161 | | | веќе видена

Двајца пациенти денеска беа пуштени на домашно лекување од болницата „8-ми Септември“. Пациентите ги пречекаа нивните роднини. Тие беа во добра состојба, но не ...
сите 257 | | | веќе видена

Наградата „Евалд Фон Клајст" што се доделува за придонес кон светскиот мир и безбедноста, а им беше врачена на двајцата премиери, Зоран Заев и Алексис Ципрас, ...
сите 134 | | | веќе видена

Гостиварската локална самоуправа изрази благодарност до жителите на селото Ласкарце, до медицинскиот персонал и до сите оние кои на било кој начин помогнале во ...
сите 214 | | | веќе видена

Состојбата со безбедноста во сообраќајот е катастрофална. Граѓаните секојдневно гинат додека на Спасовски и Заев прв приоритет им е доделувањето на ...
сите 206 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

60 000 навивачи на улиците во Милано

Од:
До кого (е-маил):
Порака: