Дебатата за уставните измени се префрла во Парламентот


2 копии

По денешното продолжение на комисиската расправа за владиниот предлог за уставни измени, дебатата се префрла на пленарна седница на парламентот. Во понеделник ...
| | веќе видена | слични
8 копии
10 копии

Пред да продолжи седницата на Комисијата за уставни прашања опозициските пратеници во партијата се на координација. 14 часот е терминот кога пратениците ќе ...
| | веќе видена | слични
4 копии

ВМРО-ДПМНЕ да ги надминат внатрешните несогласувања и да не го спречуваат ЕУ-интегративниот процес, порача потпретседателот на Собранието, Горан Мисовски. Тој ...
| | веќе видена | слични

Почетокот на продолжението на Комисијата за уставни прашања на која треба да продолжи претресот за Предлогот за пристапување кон уставни измени е закажан во 14 ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Денеска пратениците ја продолжуваат расправата на Комисијата за уставни прашања, по владините насоки за уставните амандмани. Власта и опозицијата имаат ...
| | веќе видена | слични

Власта и опозицијата се разминуваат во ставовите за прашањето поврзано со уставните измени. Според СДСМ, Македонија е пред неповторлива шанса додека ВМРО ДПМНЕ ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

- Бараме од 8-те пратеници кои мандатот го добија благодарение на пратеничките листи на ВМРО-ДПМНЕ и од граѓаните поддржувачи на политиките на ВМРО-ДПМНЕ а кои ...
сите 397 | | | веќе видена

Долго време ракоплескаа стоејќи. Оваа сцена беше повторувана неколкупати синоќа за време на четиричасовниот состанок на Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ. ...
сите 198 | | | веќе видена

Заменик-помошникот државен секретар на САД за Европа и Евроазија, Метју Палмер на брифингот со новинари во резиденцијата на американскиот амбасадор, на ...
сите 75 | | | веќе видена

Пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ, Нола Исмајлоска Старова, која беше исклучена од партијата бидејќи гласаше „за“ отворање на Уставот, во нејзиното гостување во Тренд ...
сите 124 | | | веќе видена

Скопје, 23 октомври 2018 Денес по 125 години македонска борба за самобитност, слобода и право на самоопределување, Македонците во Република Македонија се ...
сите 117 | | | веќе видена

На почетокот на денешното рочиште за „27 април“, обвинетиот Вилијам Михајловски рече дека сака да даде поддршка за пратениците кои во петокот во Собранието ...
сите 227 | | | веќе видена

Отсуството на адвокатот Часлав Станоевиќ на обвинетиот Томе Ѓурчилов го одложи денешното рочиште за предметот „Топлик“ за 2 ноември. Станоевиќ, како што беше ...
сите 111 | | | веќе видена

На разговори за Договорот од Преспа денеска во Македонија пристигнува американскиот заменик помошник државен секретар за европски прашања Метју Палмер . Од ...
сите 293 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дебатата за уставните измени се префрла во Парламентот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: