Нолчева: Очекуваме подеднакво квалитетен настап на Zucchero и во „Билјанини извори“


Охрид, 23. јули 2018 (Inpress) – Zucchero, една од најголемите италијански ѕвезди и сигурно еден од најдобрите светски вокали вечерва ќе пристигне во Охрид. ...
| | веќе видена | слични

Балканската музичка ѕвезда Здравко Чолиќ во саботата вечер одржа концерт на плоштадот во Нови Пазар. Преку 30 000 луѓе од Србија, но и од регионот дојдоа да ги ...
| | веќе видена | слични

Перфектно озвучување, осветлување, беспрекорен настап, одлична атмосфера…Концертот на Цукеро синоќа во Охрид ја крена на нозе публиката која ја исполни салата ...
| | веќе видена | слични

Тоа што место на Античкиот театар се одржа во спортската сала „Билјанини извори“ , не го расипа концертот на Цукеро, сношти во Охрид. Како за беља, во текот на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Бидејќи ова лето си поигрува со нас, а нам како организатори најбитни ни се безбедноста на публиката и на изведувачите, се одлучивме за единствениот логичен ...
| | веќе видена | слични

Останато

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Наум Стоилковски од ВМРО-ДПМНЕ.„Наместо да се крие зад социјалните медиуми, зад неговите ...
сите 252 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 300 | | | веќе видена

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 175 | | | веќе видена

Кабинетот на Претседателот на Република Македонија, по објавата во јавноста на Решението на Основниот суд Скопје 1 за определување мерка притвор против Миле ...
сите 60 | | | веќе видена

По протестите пред домовите на Арнаудов, Мукоски и Василевски, „Македонија-блокира“ предводена од Јанко Бачев и Филип Петровски денес ќе протестираат пред ...
сите 60 | | | веќе видена

Политичкиот аналитичар Петар Арсовски вели најголемиот притисок сега е врз Владата и институциите од кои се очекуваат одговори - како Груевски успеал ја ...
сите 208 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 120 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нолчева: Очекуваме подеднакво квалитетен настап на Zucchero и во „Билјанини извори“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: