Ел Чапо осуден на доживотен затвор


Додека траела војната во Виетнам, американскиот пазар бил преплавен со хероин наречен “Blue Magic” кој во Харлем дошол преку таинствена јужноазиска врска. Оваа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Еден наркобос оди на доживотна робија. Но судењето во Њујорк не го ни допре вистинското прашање – кој ја движи дрогата низ светот и врти милијарди? За ДВ ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Дојче веле Во средата светот го обиколи веста за пресудата против мексиканскиот наркобос Хоакин Гузман Лоера, познат како Ел Чапо. Меѓу мнозинството, не толку ...
| | веќе видена | слични

На крајот на судењето на кое Хоакин Гузман познат како Ел Чапо, најпознатиот нарко-бос на светот добил доживотна казна, се појавила и една жена. За време на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Мексиканскиот наркобос Хоакин Ел Чапо Гузман влезе во затворот во Колорадо познат како „Алктараз од Карпестите Планини“ за да почне да ја издржува доживатната ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Мексиканскиот нарко-бос Хаокин Ел Чапо Гузман влезе во затворот во Колоради познат како „Алкатраз во карпестите планини“ за да започне со издржување на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Мексиканскиот нарко-бос Хоакин Ел Чапо Гузман е осуден на доживотен затвор, пет месеци откако американскиот суд го осудил за шверц на дрога, перење пари и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на СДСМ Зоран Заев ја оценува како притисок врз него поканата од лидерот на ДУИ Али Ахмети за зедничка средба со челниците на партиите од ...
сите 742 | | | веќе видена

Ако во училиштата се запазува социјалното дистанцирање, ако условите се добри во таа заедница, ако родителите немаат проблем да ги праќаат децата на училиште, ...
сите 294 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 141 | | | веќе видена

Праксата на (нај)високите државни функционери да го избегнуваат името на македонската држава и наместо него да велат „нашата земја“, што дојде до израз и при ...
сите 36 | | | веќе видена

Акциите на фудбалскиот клуб Јувентус утрово паднаа за околу 10 проценти на берзата во Милано, по елиминацијата во осминафиналето од Лигата на шампиони Акциите ...
сите 200 | | | веќе видена

Течат последните неколку дена во кој претседателот Пендаровски треба да го даде мандатот за формирање на влада согласно резултатите од изборите на 15 јули. ...
сите 205 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ел Чапо осуден на доживотен затвор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: