(Видео) Ловец „су-27“ пресретна НАТО-авиони во близина на руската граница


Руското министерството за одбрана на „Јутјуб“ објави видео од пресретнување на два авиона на НАТО. До оваа блиска средба дошло пред два дена, на локација ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Руското Министерство за одбрана соопшти во четвртокот дека руски бомбардери Ту-95МС таргетирале јапонски ловци во одредени фази од планираниот лет над Тихиот ...
| | веќе видена | слични

Рускиот борбен авион "Su-27" бил пресретнат од американски стратешки бомбардери кои се приближувале до руската граница преку Балтичкото и Црното море. Руското ...
| | веќе видена | слични

Американските авиони ќе бидат во функција на борба против шверцерите на дрога. На островот Галапагос, кој со својата фасцинантна разновидност на растителни и ...
| | веќе видена | слични

Руски борбен авуон Су-27 пресретнаа американски стратешки бомбардери кои се приближиле на руската граница преку Балтичкото и Црното море. Руското министерство ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Руски воени авиони двапати во западниот и јужниот дел на границата пресретнале американски бомбардери Б-52H, објави руското Министерство за одбрана.До блиските ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На островот Галапагос, кое со своето богатство на животински и растителен свет го фасцинираше своевремено Чарлс Дарвин и неговата теорија за еволуцијата , САД ...
| | веќе видена | слични

Британското кралско воздухопловство (РАФ) денеска соопшти дека два нивни авиони распоредени во Естонија, во два наврати во последните неколку дена пресретнале ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Собранието ја почна 131. седница на чиј дневен ред се околу 40 закони и барања за автентично толкување. На седницата не се присутни пратениците од ВМРО-ДПМНЕ. ...
сите 390 | | | веќе видена

До изборите министерското место за труд и социјална политика во техничката Влада ќе остане празно откако ВМРО-ДПМНЕ до вчерашното распуштање на Собранието не ...
сите 410 | | | веќе видена

СДСМ со марш за спас на милионите на Заев, екс премиерот бега од ТВ дуел, велат од ВМРО-ДПМНЕ во нивното соопштение до јавноста во кое ги посочуваат фактите ...
сите 186 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Никола Димитров утре ќе престојува во работна посета на Кралството Шпанија, на покана на министерката за надворешни работи, ЕУ ...
сите 468 | | | веќе видена

Денеска објавените докази од ПИ Мерки за случајот „Рекет” недвосмислено говорат дека власта и врвот на СДСМ стојат зад целиот случај и дека рекетот бил ...
сите 426 | | | веќе видена

По донесувањето на Законот за јавно обвинителство, што беше поздравено од претставниците на меѓународната заедница, во домашната јавност остануваат поделени ...
сите 96 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) Ловец „су-27“ пресретна НАТО-авиони во близина на руската граница

Од:
До кого (е-маил):
Порака: