Бугарија подготвена да го заштити воздушниот простор на земјава со авиони Ф-16

Новинската агенција БГНЕС пренесува дека Бугарија, која е исто така членка и на ЕУ, се обидува да ги замени своите стари МиГ-29 и да ја подобри усогласеноста ...
| | веќе видена | слични

Бугарија не го оспорува македонскиот идентитет но 7 ми октомври е неприфатлив датум за заедничко чествување на Гоце Делчев бидејќи тоа е провокавија и симбол ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Бугарија би можела да му помогне на својот западен сосед во заштитата на воздушниот простор доколку се реализира набавката на осум американски борбени авиони ...
| | веќе видена | слични

Останато

До изборите министерското место за труд и социјална политика во техничката Влада ќе остане празно откако ВМРО-ДПМНЕ до вчерашното распуштање на Собранието не ...
сите 426 | | | веќе видена

СДСМ со марш за спас на милионите на Заев, екс премиерот бега од ТВ дуел, се дел од фактите на денот според ВМРО-ДПМНЕ. 1. СДСМ е првата партија која ...
сите 25 | | | веќе видена

Денеска објавените докази од ПИ Мерки за случајот „Рекет” недвосмислено говорат дека власта и врвот на СДСМ стојат зад целиот случај и дека рекетот бил ...
сите 428 | | | веќе видена

По донесувањето на Законот за јавно обвинителство, што беше поздравено од претставниците на меѓународната заедница, во домашната јавност остануваат поделени ...
сите 95 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бугарија подготвена да го заштити воздушниот простор на земјава со авиони Ф-16

Од:
До кого (е-маил):
Порака: