Во Дебар прогласена епидемија на мали сипаници


По 24 заболени и 3 случаи за кои се чека анализа, епидемијата на морбили во Дебар ја прогласи локалната епидемиолошка служба откако бројот на заболени порасна ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии

Од 16 овој месец кога Институтот за јавно здравје на својата веб страница објави дека во Дебар е прогласена епидемија на мали сипаници, досега регистрирани се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во земјите во кои Македонците често одат на одмор има епидемија на мали сипаници. Затоа, не патувајте незаштитени, предупредија од Институтот за јавно здравје ...
| | веќе видена | слични
9 копии
повеќе

Останато

Кандидатот за претседател, Стево Пендаровски денеска се повлече од учеството во Комитетот за интеграција на Република Северна Македонија во НАТО Алијансата. ...
сите 152 | | | веќе видена

На 43-тата Седница на Централниот Одбор на ПОДЕМ присуствуваше Гордана Силјановска Давкова – кандидат за претседател од редовите на Коалицијата за Подобра ...
сите 162 | | | веќе видена

,,Во Венецуела има над 20 000 кубански војници на важни локации . И навистина владеат. Имаме и колумбиски герилци , бунтовници кои контролираат делови ан ...
сите 131 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски е убеден во победа на претстојните претседателски избори. Партијата не размислува за бојкот, но вели не ја исклучува ...
сите 153 | | | веќе видена

На средбата тој посочи дека бруталноста на неправдата може единствено да се порази со отпор, со неоткажување и борба до победа, за вистинска правда. Не смееме ...
сите 138 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Дебар прогласена епидемија на мали сипаници

Од:
До кого (е-маил):
Порака: