Тројца загинаа , десетици се повредени во автобуска несреќа во Канада (ВИДЕО)


Несреќата се случи во Отава , кога градскиот автобус се залета во автобуската станица. Градоначалникот на Отава , Џим Вотсон изјави дека двајца патници во ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Три лица загинаа и 23 се повредени во сообраќајна несреќа во Отава откако градски автобус удри во автобуска постојка во градскиот кварт Вестборо. ...
| | веќе видена | слични

По страшните несреќи кои се случија минатата година во Србија, од кои во една кога се преврте автобус и излета од патот загинаа и Македонци, нова трагедија ја ...
| | веќе видена | слични
8 копии
6 копии

Останато

Ѝ дадов шанса на колешката да каже свое видување , одговори јавната обвинителка за организиран криминал и корупција Вилма Рускоска на новинарското прашање што ...
сите 1085 | | | веќе видена

Селективната правда е неправда, а во Македонија гледаме дека главата на октоподот е недопирлива и се што прави системот е обид да се покријат трагите кои што ...
сите 464 | | | веќе видена

Околку тезата на РЈО Љубомир ЈОвески, и спротиставениот став на претседателот на Советот на обвинители Коле Штерјев, објаснување за законските одредби даде и ...
сите 265 | | | веќе видена

За Денот на нашата Армија ни пристигнаа и честитки од Кабул, Авганистан од нашите учесници во мисијата “Одлучна поддршка”. По повод празникот се одржаа ...
сите 194 | | | веќе видена

Манчестер Сити не успеа да го победи Тотенхем во премиерлигашката пресметка откако голот на Габриел Жезус беше поништен поради правилото кое беше воведено во ...
сите 47 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тројца загинаа , десетици се повредени во автобуска несреќа во Канада (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: