[Видео] Издржливоста на Gorilla Glass 2 стаклото на Samsung GALAXY S III

Деновие се раширија гласини дека најновиот GALAXY S III од Samsung има прилично нежен екран. Сето ова започнало кога наводно некој тип случајно го испуштил телефонот од рака и екранот на истиот се распукал при пад од мала висина. По ова Corning, компанијата која го произведува стаклото за екранот на GALAXY S III, објави дека најновиот предводник помеѓу Android телефоните е заштитен со најнапредната креација на денешницата – Gorilla Glass 2 Беше објавено дека стаклото овој пат е за 20% потенко со што овозможува дизајн на потенки и покомпактни телефони. Со ова се зголемија сомнежите за издржливоста на GALAXY S III. Сепак времето ќе покаже се, Gorilla Glass 2 е дизајниран да биде отпорен од гребење и од удар, а вие проценете сами дали стаклото е повеќе од издржливо од следново видео: email print Digg Digg
| | веќе видена | слични

Останато

„Апелацискиот суд мора да се издигне над политичкиот притисок и нарачани притвори мотивирани само и само од политичкиот прогон кој што се спроведува врз ...
сите 426 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива без забрани, по влажни коловози. Поради појава на магла намалена видливост до 50 метри има на патниот правец Тетово ...
сите 269 | | | веќе видена

На синоќешниот говор во Гостивар, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски го обвини премиерот Зоран Заев дека води политички терор против опозицијата. Тој ...
сите 308 | | | веќе видена

Филип Петровски на вечерашното гостување на Канал 5 го обвини раководството на ВМРО-ДПМНЕ за двојна игра во однос на уставните измени и рече дека за вчерашниот ...
сите 46 | | | веќе видена

Домашните аналитичари имаат поделени ставови околу тоа дали и како случувањата поврзани со бегството на Никола Груевски ќе се одразат на односите со соседните ...
сите 608 | | | веќе видена

Сушата која во последните три месеци е присутна во земјава, придонесе штедроста на изворите на реките забрзано да опаѓа. Во тој поглед не е исклучок ни ...
сите 39 | | | веќе видена

Под влијание на новиот циклон кој се формира над Италија, името на циклонот е Маријан, денес во текот на вечерните часови најпрвин во западните предели, ...
сите 122 | | | веќе видена

Мерките во предлог Буџетот обезбедуваат социјална праведност, зголемена социјална помош, над 60.000 деца добиваат детски додаток Реформите во социјалната ...
сите 181 | | | веќе видена

Како поранешниот премиер и актуелен почесен претседател на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски избегал од Македонија, како стигнал до Унгарија , дали е уште таму и дали ...
сите 182 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

[Видео] Издржливоста на Gorilla Glass 2 стаклото на Samsung GALAXY S III

Од:
До кого (е-маил):
Порака: