Иран: Екипажот од британскиот танкер е во добра состојба и на сигурно


Иранските власти денескa соопштија дека сите 23 членови на екипажот на запленетиот британски танкер „Стена Имперо“ се на безбедно и во добро здравје.Тоа за ...
| | веќе видена | слични

Со оглед на тоа што Техеран и Лондон се во конфликт во врска со запленувањето на танкерите, предлогот на Велика Британија да испрати поморска мисија на ЕУ во ...
| | веќе видена | слични

Официјален Лондон соопшти дека европската поморска мисија треба да го заштити бродскиот транспорт во Персискиот Залив откако Иран на 19 јули заплени британски ...
| | веќе видена | слични
6 копии
5 копии

Иранскиот претседател Хасан Рохани денеска изјави дека присуството на странски сили ќе биде главниот извор за нови тензии во Персискиот залив, пренесоа ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Иран, Хасан Рохани, изјавил дека присуството на странски сили ќе биде главниот извор за нови тензии во Персискиот залив, пренесува Ројтерс. Се ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Индиското МНР објави дека Иран ослободил девет од 12 членови на индискиот екипаж од танкерот за нафта „МТ Рија“ кој плови под знаме на Панама, запленетден на ...
| | веќе видена | слични
5 копии
3 копии
3 копии

Лондон ќе испрати поморски бродови да ги придружуваат бродовите под британски знамиња, при преминувањето на Ормускиот проток, за да ја заштити нивната ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, одговарајќи на новинарско прашање во однос на отфрлањето, од страна на министерот за правда Бојан Маричиќ, на барањето на ...
сите 181 | | | веќе видена

Фокусот на соработката на Министерството за финансии со Развојната програма на Обединетите Нации (УНДП) во следниот период, ќе биде подобрување на управувањето ...
сите 259 | | | веќе видена

Реакции во јавноста предизвика мејл од Министерството за образование и наука кој наставниците ги испраќаат до родителите на учениците за тоа на какви уреди ќе ...
сите 104 | | | веќе видена

Во врска со настаните кои се случија изминатите денови каде што беа нападнати полициски службеници, се огласи Европскиот полициски синдикат. „Најостро го ...
сите 89 | | | веќе видена

Ако од денеска до 10 октомври сите, ама баш сите до еден, се придржуваме на три толку прости правила (два метра, маска, миење раце) на 11 октомври може да ...
сите 78 | | | веќе видена

Економско-социјалниот совет денеска ја одржа својата втора седница предводена од министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска како претседателка, ...
сите 222 | | | веќе видена

Некогаш тоа беше само шега на шегобијците од К-15, меѓу нив и советникот во Владата на СДСМ Бубо Каров. Сега тоа веќе не е шега туку официјален вокабулар на ...
сите 82 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Иран: Екипажот од британскиот танкер е во добра состојба и на сигурно

Од:
До кого (е-маил):
Порака: