Лондон: Зграда во пламен, на годишнината од пожарот во Гренфел кула


2 копии

На денот кога Лонгон ја одбележува годишнината од страшниот пожар во Гренфел кулата, во која настрадале 71 лице, избил пожар во 20 катница во другиот дел на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во струшкото село Мислешево, вчера утрото околу 8 часот, од засега непознати причини настанал пожар во семејната куќа на 49-годишен жител. По интервенција на ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Голем шумски пожар во Колорадо , беснее веќе 11 дена, а доведе и до евакуација на 2000 граѓани, соопштија денес медиумите. Метеоролозите очекуваат дека пожарот ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

Собраниската расправа за уставните измени ќе продолжи во петок, рече претседателот на Собранието Талат Џафери по денешната попладневна дискусија во која ...
сите 505 | | | веќе видена

Еврокомесарот за проширување, Јоханес Хан, денеска преку социјалната мрежа „Твитер“ја повика опозицијата да се однесува државнички и да го поддржи договорот од ...
сите 179 | | | веќе видена

По информацијата објавена во дел од медиумите дека зградата кај Мајчин дом во Аеродром нема да продолжи да се гради, 1Тв го контактираше инвеститорот Фатмир ...
сите 135 | | | веќе видена

Убедливиот, а воедно и прв пораз на Македонија во Лига на нации не треба и не смее да ги потишти играчите и да ја уништува атмосферата во репрезентативниот ...
сите 161 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лондон: Зграда во пламен, на годишнината од пожарот во Гренфел кула

Од:
До кого (е-маил):
Порака: