(ВИДЕО) ГОЛЕМО ОТКPИТИЕ: Археолозите го пpoнашле местото каде што ИСУС ГО НАПРАВИЛ СВОЕТО ПРВО ЧУДО!

Во Евангелието според Иван, Исус го oпишaл пpвoто чyдo кога ја пpeтворил водата во винo на свадба во Кана Галилеја.Исус, неговата мајка Марија и неговите ...
| | веќе видена | слични

Останато

Генералниот секретар на Владата на Северна Македонија ги опиша Малтешаните како „криминалци" во телефонскиот разговор што протече во јавноста и што ја потресе ...
сите 190 | | | веќе видена

Ако европските земји не ги исполнат своите обврски од нуклеарниот договор, тогаш Иран ќе преземе повеќе чекори за да ги намали своите обврски, изјави висок ...
сите 172 | | | веќе видена

Од Фронт 21/42 реагираат дека се напуштаат целите на предлог законот за управување со природното и културно наследство во Охридскиот регион. Информираат дека ...
сите 194 | | | веќе видена

Податоците покажуваат сериозна материјална обесправеност кај 83-94 проценти од ранливите ромски семејства во целиот регион на Западен Балкан (ЗБ), соопшти ...
сите 332 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО) ГОЛЕМО ОТКPИТИЕ: Археолозите го пpoнашле местото каде што ИСУС ГО НАПРАВИЛ СВОЕТО ПРВО ЧУДО!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: