Никаде во свет додека врне снег патиштата не може да се чисти, вели директорот на „Македонија пат“ Гајур Кадриу


2 копии

Попладнево речиси сите патни правци низ земјава се со снежни наноси. На автопатот „Пријателство“ никаде немаше камионите кои фрлаат песок. Од Гевгелија до ...
| | веќе видена | слични

Денешното Отворено студио со Кристина Атовска и Игор Стефановски го почнавме со потсетување на вчерашното божикно интервју со сопственикот на „БМЈ Медиа Груп“ ...
| | веќе видена | слични

Останато

Залудни се обидите на Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ преку неосновани кривични пријави да го блокираат напредокот на државата, се наведува во реакцијата на СДСМ на прес ...
сите 202 | | | веќе видена

Сама се си кажала...Јелена Крлеуша се најде во центар на порно скандал кога босанскиот фудбалер Огњен Врење пласирал експлицитни матреијали во јавност, за ...
сите 166 | | | веќе видена

Според него, спогодбата прво ќе мине во надлежните собраниски комисии, по што како што изјавил за новинарите, ќе кулминира со дебата на пленарна седница. ...
сите 61 | | | веќе видена

Од прогласувањето на епидемијата, досега, се вакцинирани 2.925 деца. Денеска до 13 часот вакцинирани се 181 дете, соопшти Министерството за здравство. За време ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Никаде во свет додека врне снег патиштата не може да се чисти, вели директорот на „Македонија пат“ Гајур Кадриу

Од:
До кого (е-маил):
Порака: