НАТО загрижен поради испораката на С-400 на Турција


5 копии

Сергеј Чизмов, директор на руската државна корпорација „Ростец“, денеска изјави дека Русија е подготвена на Турција да и продаде борбени авиони Су-35. На прес ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Директорот на руската државна корпорација „Ростек“, Сергеј Чизмов, изјави дека Русија е подготвена на Турција да и продаде борбени авиони „Су-35“.Чизмов на ...
| | веќе видена | слични

Да се зборува за турска набавка на руските борбени авиони од типот „Си-35“, сѐ уште е прерано, а оцена за овој предлог ќе направи претседателот Реџеп Тајип ...
| | веќе видена | слични

САД го прекинаа учеството на Турција во заедничката програма за борбени авиониФ-35. Ова дојде како одговор на купубањето на рускиот одбранбен систем С-400 од ...
| | веќе видена | слични

Турција ќе продолжи да игра важна улога за гарантирање на противракетната и противвоздушната одбрана на алијансата, и покрај набавката на руските ракетни ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Сергеј Чемезов, шеф на државната корпорација „Ростек“, изјави дека Москва може да постигне договор со Анкара за испорака на воените авиони Су-35, пренесува ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Еден од катовите на болницата „8ми Септември“ ќе се ослободи од пациенти со Ковид-19, кои деновиве ќе бидат префрлени во модуларната болница која располага со ...
сите 705 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ Зоран Заев вечерва пред скопјани порача дека го бара гласот на граѓаните за уште еден нов и чист мандат, за да продолжат со добрите политики.
сите 120 | | | веќе видена

Интервју на претседателот на СДСМ, Зоран Заев за „СЛОБОДЕН ПЕЧАТ“ Лидерот на СДСМ и на коалицијата „Можеме“, Зоран Заев, според многу анкети влегува како ...
сите 431 | | | веќе видена

Вработен во ЕВН „Кец“ – Охрид се здобил со тешки телесни повреди, кој при изведување на работни активности, паднал од електричен столб. – Вчера во 11:00 часот ...
сите 276 | | | веќе видена

„Коронавирусот нема да замине, мора да се научиме да живееме со него се додека не создадеме колективен имунитет преку вакцината која не се очекува пред 2021 ...
сите 222 | | | веќе видена

Среќа што на време „сфатил“ дека разговорот со Грета е пранк и „молчел“, коментира пораншената министерка за култура Ганка Цветанова за аудито во кое тогашниот ...
сите 8 | | | веќе видена

Владата на Црна Гора објави мапа на земји со услови под кои странците можат да влезат во Црна Гора. Не е дозволен влез од Србија, Северна Македонија, Русија и ...
сите 160 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ се обврзува да ја обнови Македонија. Потребна ни е економска обнова, таа ќе дојде со 4 милијарди евра странски инвестиции, од кои 3 големи компании ...
сите 182 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НАТО загрижен поради испораката на С-400 на Турција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: