Дијабетичарите со писмо до Заев: Ставете крај на инсулинската криза


6 копии

Здружението на лица со дијабетес „Шечерче- Лолипоп“ од Велес со отворено писмо, бара од премиерот Зоран Заев лично да се ангажира да с ереши кризата со ...
| | веќе видена | слични

Веледрогериските моќници контра државата. Како да не ни се повторат случаји како смртта на малата Тамара? Гневот на пациентите се излева по здравствениот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Здруженијата за ретки болести со месеци алармираат до надлежните – буџетот за следната година не може да ја покрие терапијата ниту за веќе регистрираните ...
| | веќе видена | слични

Немавме конкретна соработка со екс министерот за здравство Никола Тодоров, ова денес го изјави новиот министер за здравство, Венко Филипче, преземајќи го ...
| | веќе видена | слични

Процедурата за набавка е виновна за инсулинската криза во земјата. Ова на првата прес конференција во јавноста го изјави Венко Филипче, кој по три месеци ...
| | веќе видена | слични
6 копии
7 копии
повеќе

Останато

Независниот пратеник Ферид Мухиќ за „ А1он “ не сакаше да каже дали ќе излезе на претстојниот референдум за промена на името, како и дали ќе гласа за уставните ...
сите 131 | | | веќе видена

Продолжува максималниот ефект на ракометарите на Вардар на средбите со шведски Кристијанштад, откако вечерва во СЦ „Јане Сандански“ црвено-црните триумфираа со ...
сите 153 | | | веќе видена

Договорот од Преспа овозможува напредок и подготовка за иднината, се вели во директната видео порака на францускиот Претседател, Емануел Макрон до граѓаните на ...
сите 41 | | | веќе видена

И годинава на свеченото отворање на фестивалот „Браќа Манаки” во Битола се повтори истата пракса како и претходните години. По сликањето на црвениот тепих и ...
сите 69 | | | веќе видена

Со цел Зоолошката градина во Скопје да добие еден сосема нoв и убав лик, деновиве е поставена нова урбана опрема. Опрема се состои од нови клупи, каде ...
сите 29 | | | веќе видена

Од вчера стапи во сила договорот за взаемно признавање на возачките дозволи меѓу Македонија и Германија. Договорот го потпишаа Министерот за внатрешни работи ...
сите 79 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дијабетичарите со писмо до Заев: Ставете крај на инсулинската криза

Од:
До кого (е-маил):
Порака: