(Видео) Евровизиската претставничка на Кипар се омажила и родила на 14 години


3 копии

Евросонг започнува во вторник, 14 мај, а меѓу 17-те натпреварувачи што ќе се појават во првата полуфинална вечер е претставничката на Кипар, Тамта (38). Таа ќе ...
| | веќе видена | слични

 Тамта е евровизиската претставничка на Кипар, која годинава ја однесе земјата во Но, нејзиниот приватен живот е подеднакво интересен како и ексцентричната ...
| | веќе видена | слични

Претставничката на Кипар, Тамта која е родена во Грузија „го проби мразот“ и прва настапи на полуфиналето на Евровизија 2019 година и влезе во финале. Таа е ...
| | веќе видена | слични

Евровизиската претставничка на Кипар за Песната на Евровизија, Тамта, се омажила и родила на 14 години. Таа ќе настапи на првата полуфинална вечер и ќе се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Евровизиската претставничка на Кипар, 38-годишната Тамта станала мајка на 14 години. Тамта се родила и пораснала во Грузија. На 14 години запознала две години ...
| | веќе видена | слични

Сме виделе многу страшни работи, но никогаш не сме виделе вакво нешто. Досега пронајдовме две тела во куфери фрлени во езеро. И двете тела беа многу ...
| | веќе видена | слични
7 копии
повеќе

Останато

 ЕБУ се огласи официјално и прогласи дека имало грешка во гласањето од страна на Белорусија. Грешка која Македонија ја направи победник од жири и официјално ...
сите 480 | | | веќе видена

На средбата беше констатирано дека во овој важен период за Република Северна Македонија, потребно е целата политичка енергија да се насочи кон исполнувањето на ...
сите 212 | | | веќе видена

Пратеникот Павле Богоевски, откако денеска на Комисијата за деловнички и мандантно-имунитетни прашања, со која претседава тој, информира оти поднесува оставка, ...
сите 129 | | | веќе видена

Неколку европски лидери се обидуваа да ја убедат германската канцеларка Ангела Меркел, на самитот во Романија на 9 мај, да ја прифати позицијата претседател на ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) Евровизиската претставничка на Кипар се омажила и родила на 14 години

Од:
До кого (е-маил):
Порака: