(ВИДЕО)еве како гореше возилото на ограбувачите на банката во Чаир


Алсат објави видео материјал на кој се гледа како гори возилото марка „голф 5“ со кое утрово ограбувачите на експозитурата на „НЛБ банка“ во Бутел избегале од ...
| | веќе видена | слични

Полицијата нема информации кои се разбојниците кој ја „олеснија“ НЛБ банка за 150 000 евра пред два дена. Не е познато ниту пак каде се тие по бегството а ...
| | веќе видена | слични
10 копии
4 копии

Како наближува денот на изборите зачестуваат разбојништвата и кражбите. Спасовски наместо да работи во насока на подобрување на безбедноста и сузбивањето на ...
| | веќе видена | слични

Како наближува денот на изборите, зачестуваат разбојништвата и кражбите, истакна денеска Орце Ѓорѓиевски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, во изјава дадена пред ...
| | веќе видена | слични

НЛБ банка која беше на мета на вооружен напад денеска ја објави сумата која ја украдоа разбојниците кои се во бегство. Додека МВР работи на случајот и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Најмалку 150.000 евра се одземени во текот на вооружениот грабеж кој во понеделникот утрото го изведоа четири засега неидентификувани лица во експозирутата на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Почитувана министерке за правда, Рената Дескоска,Сведоци сме на време кога во други области од јавната администграција, штрајкот и заканите со штрајк за ...
сите 142 | | | веќе видена

Македонија ги завршува квалификациите за пласман на Европското Првенство на домашен терен против Израел. Со победа можеме да бидеме трети, а тоа ќе биде ...
сите 214 | | | веќе видена

„Во текот на министерскиот Форум имавме извонредна можност не само да ги реафирмираме нашите заеднички досегашни усилби за соработка и солидарност, туку и да ...
сите 194 | | | веќе видена

На граѓаните од страна на власта им се сервира уште една невистина која овој пат е наменета за повозрасните, за пензионерите. Пензионерите наместо мирен и ...
сите 235 | | | веќе видена

Првата тура повратни пари од данокот за додадена вредност кај граѓаните кои скенираа фискални сметки во рамки на проектот „Мој ДДВ“, во вкупен износ од 3 ...
сите 53 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО)еве како гореше возилото на ограбувачите на банката во Чаир

Од:
До кого (е-маил):
Порака: