Водата се повлече и остави неред во БиХ - жителите се борат со отпад ио кал после бурата


Во Бушовац денеска состојбата се нормализирала. Откако вчера ова место беше отсечено од двете страни, денеска патиштата се проодни. Сепа, иако водата се ...
| | веќе видена | слични

Во Бусоваќ, Босна, утринава состојбата е стабилизирана, откако ова место вчера беше одсечено од светот од двете страни, денес патиштата се проодни. Сепак иако ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот Иванов денеска низ Охрид прошета со кандидатката на опозицијата за шеф на државата Гордана Силјановска. Со Иванов и професорката која е кандидат ...
сите 123 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев во изјава за балканските медиуми порача дека наградата што ја доби во Минхен сака да ја подели со бугарскиот премиер Бојко Борисов. - Оваа ...
сите 142 | | | веќе видена

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 188 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) и нејзините постојани и придружни членки: Спорт Лајф, Моцарт, Златна Копачка, Евротип, Марбет и ...
сите 256 | | | веќе видена

Претседателот на македонскиот парламент, Талат Џафери, ќе присуствува на гласањето во Бугарското национално собрание за Протоколот за членство на неговата ...
сите 160 | | | веќе видена

Вчера беше доставено заедничкото писмо до Генералниот секретар на ОН, со кое се информира Антонио Гутереш за датумот на влегување на сила на Конечната ...
сите 141 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Водата се повлече и остави неред во БиХ - жителите се борат со отпад ио кал после бурата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: