Шевченко спасува навивач

Легендата на Динамо Киев спаси навивач кој влета на терен. Андриј Шевченко, легендата на Динамо Киев и на украинскиот фудбал воопшто, спаси навивач кој влета на терен. Обезбедувањето на стадионот сакаше насилно да го исфрли, но се вмеша Шевченко кој го оттргна од обезбедувањето и на крај му го поклони и дресот. Потег на вистински голем фудбалер!
| | веќе видена | слични

Украинската фудбалска легенда Андреј Шевченко уште еднаш ја потврди својата големина. На мечот против Металист со неговиот погодок тимот се извлече од пораз. За популарниот Шева, тоа беше 78 гол во дресот на Динамо, со што се искачи на 10 место на листата на стрелци во историјата на украинскиот фудбал. Листата ја предводи Сергеј Ребров со 123 гола. На крајот од мечот еден од фановите на Динамо влета на теренот на “Валериј Лобановски“ стадионот, за да се поздрави со Шева, а редарите не само што не му дозволија туку се обидоа и да го приведат. Тогаш поранешниот напаѓач на Милан, не само што ги спречи редарите, туку и му го подари својот дрес на “запалениот“ фан. OhridNews
| | веќе видена | слични

Останато

Уште на 2 јули 2017 Специјалното јавно обвинистелство (СЈО) констатирало дека има опасност од бегство на обвинетите Миле Јанакиески и Кирил Божиновски во ...
сите 397 | | | веќе видена

СДСМ е единствената партија во Европа која ја води лице, три пати аболицирано за тежок криминал и злоупотребувајќи ја моќта и институциите наредува политички ...
сите 275 | | | веќе видена

Денес времето ќе биде облачно и студено со повремени врнежи, кои во западните делови ќе бидат претежно од снег. Во попладневните часови врнежите ќе преминуваат ...
сите 253 | | | веќе видена

Македонија нема склучено меѓудржавен договор за екстрадиција со Унгарија со кој би го побарала експремиерот Никола Греувски да ја издржи двегодишната затворска ...
сите 12 | | | веќе видена

Албански медиуми кои се повикуваат на полициски извори тврдат дека поранешниот премиер Никола Груевски во Албанија влегол нелегално и тоа во близина на ...
сите 202 | | | веќе видена

„Предлог Буџетот за 2019 година изготвен од Владата предводена од СДСМ, обезбедува социјална праведност, повеќе пари кај граѓаните и поголема помош за секое ...
сите 231 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шевченко спасува навивач

Од:
До кого (е-маил):
Порака: