„Фокс њуз“ ја прекрсти Србија во „Серкосовобија“


5 копии

Телевизиска станица во Сиетл го отпуштила уредникот на вестите чиј идентитет засега не е објавен, по објавувањето на дигитално изменета видеоснимка од ...
| | веќе видена | слични

Американскиот амбасадор во Израел, Дејвид Фридман, во неделата најави дека планот на претседателот Доналд Трамп за постигнување израелско-палестински мир ќе ...
| | веќе видена | слични

Останато

На синоќешното гласање доверба во грчкиот Парламент, Алексис Ципрас со 151 гласа „за“, доби поддршка за неговата влада. Од пратениците, 148 гласаа „против“, а ...
сите 723 | | | веќе видена

Правилната форма на државјанството напишано на личните документи на албански јазик треба да биде државјанство „на Македонија“ („E Maqedonisë”), а не како што ...
сите 188 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Фокс њуз“ ја прекрсти Србија во „Серкосовобија“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: