(видео) ДЕТАЛНИ ИНСТРУКЦИИ ЗА МИГРАНТИ: Како во Северна Македонија да добијат азил, работа, стан, школување и да почнат нов живот


Видео со совети за мигранти како полесно да добијат азил во Македонија, стан, работа и школување и да се интегрираат во општеството, е објавено на Јутјуб. Во ...
| | веќе видена | слични

Извадок од емисијата „Без ракавици“ (9:37 минути) на Дарко Јаневски од 4 декември 2017 година за тоа колку држи односно не држи, и каков срам е квалификацијата ...
| | веќе видена | слични

Правната држава се враќа во Република Северна Македонија и го доживува светлото на денот, изјави премиерот Зоран Заев во Само вистина на ТВ Канал 5. - Јас сум ...
| | веќе видена | слични

Интересно видео деновиве се шири на социјалните мрежи, а на кое е прикажано како брзо и евтино да се изгради живеалиште во природа. Се што е потребно да се ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Лаура Кингстон многу сакала да има уште едно дете, но имало и многу добра причина зошто нејзините лекари ја советувале да се откаже од бременост. Имено, Лаура ...
| | веќе видена | слични

Магарињата не намалуваат брзина на знакот кој предупредува дека на коловозот има тн. легнат полицаец, односно намерно испакнати делови од улицата, за да биде ...
| | веќе видена | слични

Останато

Гордана Силјановска-Давкова ги премолчи дваесетината прашања на вмровскиот реформатор. Одговорите на тие прашања ќе го разјаснеа нејзиното политичко кредо. Но ...
сите 167 | | | веќе видена

Српскиот претседател Александар Вучиќ денеска од Нови Сад порача дека властите повеќе нема да дозволат насилство на протестите, како она од минатата сабота, ...
сите 210 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес е во посета на Општина Битола каде што оствари средба со жителите на населбата Јени Мале и битолско ...
сите 205 | | | веќе видена

До понеделник ќе се задржи стабилно и топло време, а во вторник ќе настапи промена на времето. Ќе има зголемена облачност со повремен дожд и ќе дува умерен до ...
сите 158 | | | веќе видена

Барањето на Владата – ВМРО-ДПМНЕ да достави предлози во вид на амандмани околу предлог-законот за Обвинителството, македонската опозиција го нарекува обид за ...
сите 165 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(видео) ДЕТАЛНИ ИНСТРУКЦИИ ЗА МИГРАНТИ: Како во Северна Македонија да добијат азил, работа, стан, школување и да почнат нов живот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: