(Видео) Дескоска: Заедничка соработка и правна помош во борбата против транснационалниот организиран криминал


Министерката за правда, Рената Дескоска, порача дека Министерството посветува големо внимание на создавање на правната рамка за борба против организираниот ...
| | веќе видена | слични

Досиејата за избеганиот осуденик Никола Груевски од Обвинителството за организиран криминал и од судот за неговата поврзаност со организацијата и нападот на ...
| | веќе видена | слични

Нема да има средби за постигнување на консензус за Предлог законот за јавно обвинителство и за судбината на Специјалното обвинителство се додека партиите не ги ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Барањето за екстрадиција на поранешниот премиер Никола Груевски како организатор на настаните во Собранието од 27 април деновиве ќе биде пратено до Будимпешта, ...
| | веќе видена | слични

Барањето за екстрадиција на поранешниот премиер Никола Груевски ќе биде пратено до Будимпешта, изјави денеска министерката за правда Рената Дескоска. – ...
| | веќе видена | слични

,,Целокупното досие од судот и обвинителството стаса во Министерството на крајот на минатата недела. Денеска ги потпишав сите пропратни документи и деновиве ќе ...
| | веќе видена | слични

Деновиве од Министерството за правда до Будимпешта ќе биде испратено барање за екстрадиција на поранешниот премиер Никола Груевски, поради обвинение за упадот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Трамп се закани дека ќе ја испрати војската за да ги угасне протестите во САД, поради смртта на Афроамериканецот Џорџ Флојд. Ако градовите и државите не успеат ...
сите 526 | | | веќе видена

Полицијата во Охрид преку Одделението за превенција врши контрола врз начинот на кој се исполнуваат владините мерки и препораки за заштита и превенција од ...
сите 299 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски преку статус на Фејсбук пишува дека ова што денес се случи со Дурловски е одраз не само на искривениот систем на вредности во кој силеџии се ...
сите 119 | | | веќе видена

Вечерва во вестите на Канал 5 свое јавување имаше потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски посочи дека за да се одржат избори треба два чекори да ...
сите 620 | | | веќе видена

Британската Влада планира до крајот на јуни да го замени карантинот за патниците кои пристигнуваат на аеродромите, а воздушните мостови се појавија како ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) Дескоска: Заедничка соработка и правна помош во борбата против транснационалниот организиран криминал

Од:
До кого (е-маил):
Порака: