(Видео) Авион во форма на куршум тајно тестиран во Калифорнија


Револуционерниот авион кој поради својата специфичност на обликот го добил надимакот авион-куршум, е забележан неколкупати на пистите во Јужна Калифорнија, а ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Револуционерен авион кој поради својот специфичен облик го добил прекарот авион-куршум, бил неколку пати тестиран на пистите во Јужна Калифорнија, а од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Времето денеска претпладне е сончево со умерена облачност, додека попладне нестабилно со пороен дожд и грмежи.УХМР за попладне во Скопје најавува и невреме ...
сите 305 | | | веќе видена

Државата е во опасност кога со нејзиниот буџет директно управува аболиран криминалец како Зоран Заев. Од денот кога аболицираниот Заев и неговата криминална ...
сите 250 | | | веќе видена

Франција го предупреди Иран дека кршењето на обврските кон нуклеарниот договор од 2015 година ќе претставуваат сериозна грешка, односно дека Франција, Велика ...
сите 36 | | | веќе видена

Политичката криза во Албанија се продлабочува пред претстојните локални избори закажани за 30 јуни. Албанскиот претседател, Илир Мета, ја осуди одлуката на ...
сите 185 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) Авион во форма на куршум тајно тестиран во Калифорнија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: