Четирите концерти на Каролина распродадени, додадени уште нови три!

2 копии

Задоволство ни е да ве информираме, дека закажаните четири концерти на коишто Каролина ќе го промовира новиот албум „Извор“, за 23, 24, 25 и 26-ти февруари се РАСПРОДАДЕНИ. Поради големиот интерес, закажани се нови три концерти, на 01, 02 и 03 март, во Македонската Опера и Балет. Влезниците во продажба се пуштени во продажба од денес, по цена од 800 денари, преку продажната мрежа на Купи Карти За Се низ цела Македонија и онлајн. Со секоја купена влезница следува подарок, луксузно дигипак издание од новиот албум „Извор“, кој ќе може да се подигне по завршувањето на концертите.
| | веќе видена | слични

За жената која не се плаши да сонува ... "Извор" Авалон продукција со гордост најавува и потсетува - следува "Извор". После распродадените четири концерти на Каролина, уште три нови датуми во рамки на концертната промоција на албумот „Извор“- 01, 02 и 03ти март, во Македонска опера и балет. Билетите се во продажба преку продажната мрежа на Купи Карти За Се низ цела Македонија и онлајн. Со секоја купена влезница следува подарок - луксузно дигипак издание од албумот „Извор“. Македонија е подготвена да ја чуе Каролина повторно во МОБ. Љубителите на добриот македонски мелос на чекор од преслушување на уште еден евергрин албум на супербрендот Каролина.
| | веќе видена | слични
2 копии

Каролина Гочева закажа веќе неколку концерти во МОБ каде ќе го промовира и новиот албум, па по тој повод објави и нова фото сесија. Облечена во минималистичко сако и палнтолони со принт, македонското девојче со стил ја извади својата провокативна страна, па го откопча палтото под кое не носи ништо.
| | веќе видена | слични

Групацијата Магнетик овој месец изненади со две нови соработки. Заштитното лице за 2018 година - Каролина Гочева и нивниот нов Италијански бренд Pinko. Вчера на 07.02.1018 во НЛБ Галерија се одржа една гламурозна забава преку која Магнетик ја претстави новата колекција на Pinko за пролет/лето 2018 година. Настанот беше поделен во различни катчиња преку кои се презентираа различните линии на Pinko. Дел од гостите беа нашите модни блогерки, луѓе од светот на модата и секако нивното заштитно лице - Каролина Гочева. Со уникатни стајлинзи, смели комбинации, трендовски аутфити и како клучен детал огромни насмевки на лицата гостите докажаа дека не сме далеку од светските модни трендови. Pinko и Coca Cola катчето во кој гостите може да ја погледаат ова одлична соработка и да се освежат со Coca Cola. Оваа линија плени со глитер и поп арт во Coca-Cola рекламни постери. Капсулата е микс од морнарски стил, елементи на чипка од долна облека и улични couture силуети. PINKO LOGO MANIA дефинитивно ја инспирира модата за ...
| | веќе видена | слични

Откако пред извесно време Каролина Гочева најави дека ќе одржи концерти на 23, 24, 25 и 26 февруари во Македонската опера и балет, промоторско-концертната агенција „Авалон продукција“ потврдува дека на овие четири концерти ќе се додадат уште три. На ваков чекор се одлучиле поради комплетно распродадените концерти, но и поради големиот интерес од публиката, која секојдневно бара карти за еден од настапите на Гочева. Новите три концерти ќе се одржат на 1, 2 и 3 март, исто така во Македонската опера и балет.На овој концертен маратон, Каролина Гочева ќе го промовира материјалот од својот нов албум, насловен „Извор“, но нема да изостанат ниту песни од нејзините претходни албумски изданија, пред сѐ оние од проектот „Македонско девојче“.И влезниците за новите три концерти ќе чинат 800 денари, кои може да се набават преку продажната мрежа на „Купи карти за сѐ“, во продавницата „Југотон“ во ГТЦ, во Скопје, додека, пак, онлајн-продажбата ќе оди преку веб-страницата на „Купи карти за сѐ“.Со секоја купена влезница ...
| | веќе видена | слични

Поп-ѕвездта Каролина Гочева ја сними првата фотосесија за италијанскиот бренд Marella од групацијата Max Mara. Marella постои како дел од групацијата Магнетик повеќе од 11 години. Елегантна, заводлива и секси-Каролина и овој пат ги собра симпатиите на своите обожаватели. Зад оваа соработка стои Јована Зука како фотограф, а наскро треба да излезе и модното видео.
| | веќе видена | слични

Магнетик ја започна 2018 со ново заштитно лице – Каролина Гочева. Повеќе од 25 години групацијата на модни брендови Магнетик постои кај нас и ги претставува едни од најдобрите светски брендови: Weekend Max Mara, Marella, Max&Co, Pennyblack, Liu Jo, Pinko, Gerry Weber, Motivi, Oltre, Fiorella Rubino, Carpisa и Yamamay.Првата фотосесија е за италијанскиот бренд Marella од групацијата Max Mara. Marella постои како дел од групацијата Магнетик повеќе од 11 години. Marella нуди парчиња за жена која го има изградено својот стил, која е динамична, позитивна и посебна. Гламурозен, современ женски бренд кој го отсликува италијанскиот стил во буквална смисла.Оваа сезона, зад оваа соработка стои Јована Зука како фотограф. Очекуваме повеќе фотографии во текот на овој месец. Магнетик го најавуваат и првото модно видео за Marella, кое исто се очекува да излезе овој месец.
| | веќе видена | слични

Останато

Граѓаните сами ќе си ја платат Република Северна Македонија. Сите документи – лични карти, возачки дозволи, пасоши, здравствени книшки, регистарски таблички ќе ...
сите 239 | | | веќе видена

За да се најде и усогласи консензуален кандидат, лидерот на СДСМ Зоран Заев завчера и вчера имаше одделни разговори со лидерите на три партии на Албанците – ...
сите 225 | | | веќе видена

Неформално кандидатот за претседател од ВМРО ДПМНЕ, Гордана Силјановска Давкова ја почна кампањата а веќе и го даде првото интервју. Силјановска во Сител ...
сите 161 | | | веќе видена

Двајца пациенти денеска беа пуштени на домашно лекување од болницата „8-ми Септември“. Пациентите ги пречекаа нивните роднини. Тие беа во добра состојба, но не ...
сите 257 | | | веќе видена

Наградата „Евалд Фон Клајст“ што се доделува за придонес кон светскиот мир и безбедноста, а им беше врачена на двајцата премиери, Зоран Заев и Алексис Ципрас, ...
сите 134 | | | веќе видена

Гостиварската локална самоуправа изрази благодарност до жителите на селото Ласкарце, до медицинскиот персонал и до сите оние кои на било кој начин помогнале во ...
сите 214 | | | веќе видена

Состојбата со безбедноста во сообраќајот е катастрофална. Граѓаните секојдневно гинат додека на Спасовски и Заев прв приоритет им е доделувањето на ...
сите 206 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Четирите концерти на Каролина распродадени, додадени уште нови три!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: