Арсовски: Кредибилитетот на СЈО е на најниско ниво


2 копии

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски, изјави дека кредибилитетот на специјалното јавно обвинителство во моментот, но и претходно, бил никаков и на ...
| | веќе видена | слични

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ останува на својот став дека на Лидерската средба која ја најави премиерот Зоран Заев за во петок, ќе дојдат само за да се разговара за ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Предвремени парламентарни избори оваа година нема да има, а ако воопшто има, тоа најрано може на почетокот на наредната година, која и онака е изборна. До ...
| | веќе видена | слични

Потврдно на повикот за лидерска средба, што вчера го упати премиерот Заев, засега дојде само од ДУИ и од Алијанса за Албанците, од каде е соопштено дека нивни ...
| | веќе видена | слични

ДУИ и Алијанса на Албанците одговориле потврдно на вчерашната покана на премиерот Зоран Заев за одржување лидерска средба. Заев на прес конференција најави ...
| | веќе видена | слични

Засега присуство е најавено од ДУИ и Алијансата за Албанците, додека ВМРО-ДПМНЕ остана на ставот дека доколку се одржува лидерска средба прва тема треба да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На прашањето: дали очекува да почнат лични дисквалификации врз неа и врз дел од обвинителите во тимот како тоа дека против Катица Јанева се водела судска ...
сите 336 | | | веќе видена

Веднаш да се најде замена за притворената специјална јавна обвинителка Катица Јанева, порача денеска од Новаци премиерот Зоран Заев.Тој испрати јавна порака ...
сите 560 | | | веќе видена

За Денот на нашата Армија ни пристигнаа и честитки од Кабул, Авганистан од нашите учесници во мисијата “Одлучна поддршка”. По повод празникот се одржаа ...
сите 96 | | | веќе видена

Долгови од илјадници евра има Бојан Јовановски – Боки 13, кој долго време го користел пријателството со специјалната јавна обвинителка Катица Јанева како ...
сите 184 | | | веќе видена

Специјалната јавна обвинителкa Катица Јанева која од пред два дена е во притвop во затвopот „Скопје“ кој се наоѓа во Шутка е во лошaa здpaвствена состојба, ...
сите 281 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Арсовски: Кредибилитетот на СЈО е на најниско ниво

Од:
До кого (е-маил):
Порака: