Груевски не се изјаснува за референдумот, Јакимовски ќе бојкотира (ВИДЕО)


2 копии

Поранешниот премиер и претседател на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски не сакал да одговори на прашањето дали на 30-ти септември ќе излезе на референдумот, пренесе ...
| | веќе видена | слични

Во септември ќе се одлучува по жалбата на Никола Груевски за 2 годишната затворска казна која му ја изрече кривичниот суд – дознава 1Тв од извори во скопска ...
| | веќе видена | слични

Груевски не кажува дали ќе гласа на референдумот, Јакимовски вели ќе бојкотира Екипа на ТВ21 вчера ги фати во друштво екс премиерот, Никола Груевски, и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Британската премиерка Тереза ​​Меј изјави дека обидите на некои пратеници да го одложат излегувањето на земјата од ЕУ, користејќи парламентарни процедури, не ...
сите 188 | | | веќе видена

Претпладне ќе има врнежи од дожд и снег и на пониските места, а ќе бидат пообилни во источните делови. Попладне облачноста делумно ќе се намали и врнежите ...
сите 184 | | | веќе видена

Грчкиот парламент денеска ја почна дебатата за Договорот од Преспа, со кој треба да се стави крај на 27-годишниот спор за името помеѓу Грција и Македонија и ...
сите 64 | | | веќе видена

Укината е забраната за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец Струга – граничен премин Ќафасан. Од ЈП Македонија пат информираат дека забраната е ...
сите 225 | | | веќе видена

На големиот христијански празник Богојавление-Водици, по одржувањето на богослужбата од страна на отец Димитрие Павлески, во црквата „Св. Никола“ во Подгорци, ...
сите 127 | | | веќе видена

Во Мала Преспа традиционално сите села фpлаат крcт во Преспанското Езеро. Ниту студенoто време ниту, пак, уште поcтудената вода не ги спречи повеќето верници ...
сите 202 | | | веќе видена

Секс скандалот меѓу Јелена Карлеуша и Огњен Врањеш никако не стивнува, но во меѓувреме не стивнуваат и новите имиња од српската сцена со кои што Оњен имал ...
сите 101 | | | веќе видена

Лидерот на Нова Демократија Киријакос Мицотакис се откажа од барањето за гласање недоверба на владата на Ципрас. Партијата најавуваше дека на секој начин ќе се ...
сите 117 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Груевски не се изјаснува за референдумот, Јакимовски ќе бојкотира (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: