Со оваа песна Македонија освои најголем успех на Евровизија, слушнете ја турската верзија на „Нинанајна“


Песната „Нинанајна“ со која Елена Ристеска не претставуваше на Евровизија во 2006 година доби турска верзија. „Tam Vakti“ се вика преработката на турски јазик, ...
| | веќе видена | слични

Познатите едноставно го обожаваат грчкиот остров Миконос, па така меѓу нашите освен Каролина Гочева за која скоро секое лето стана омилена дестинација, така e ...
| | веќе видена | слични

Летото е иделно за одмор за сите, ама и за добар маркетинг на познатите, особено јавните личности од естрадата. Бидејќи музиката денес колку што се слуша, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Основното јавно обвинителство Скопје оформи предмет по допрен глас за настанот што се случи на 19-ти овој месец во населбата Аеродром. Предметот е оформен во ...
сите 187 | | | веќе видена

Премногу лажни вести и манифестација на крајна неодговорност кон интересите на државата, граѓаните и иднината од страна на ВМРО-ДПМНЕ. Невистините што ...
сите 156 | | | веќе видена

Соопштение од Коалицијата ЗА европска Македонија: Во сабота (22 септември) Коалицијата ЗА европска Македонија ќе одржи повеќе средби со граѓани, трибини и ...
сите 70 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден во 14:00 часот во Куманово на бул.„Октомвриска Револуција“ во близина на крстосницата со ул.„Пионерска“, се случила сообраќајна ...
сите 188 | | | веќе видена

Дамјан Костовски викан „Американо“ и Дејан Стојчески викан „Глауч“ се двајцата двајцата Гостиварци се кои вчера ја попречуваа екипата на Економски Лидер да си ...
сите 32 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Со оваа песна Македонија освои најголем успех на Евровизија, слушнете ја турската верзија на „Нинанајна“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: